Po třech kolech mistrovský titul v letech na lyžích bral Prevc, skokan Koudelka byl dvacátý

3 min 8 s

V sobotu vyvrcholilo velké finále na leteckém můstku v Kulmu. Kvůli špatným podmínkám muselo být čtvrté kolo zrušeno. Vítězství a mistrovský titul po třech kolech si připsal favorit Peter Prevc, nejlepší z českého týmu se stal dvacátý Roman Koudelka, hned za ním se seřadili i ostatní členové reprezentace. Dvaadvacátý byl Jan Matura, třiadvacátý benjamínek Vančura a čtyřiadvacátý skončil Lukáš Hlava.

Celé třetí kolo provázela špatná povětrnostní situace. Po dlouhých průtazích bylo nakonec celé kolo s drobnými prostoji doskákáno. Silný vítr a sníh znemožňovaly další průběh leteckého závodu. Třetí kolo úplně nesedlo Tomáši Vančurovi, kterému konečných 160 metrů vyneslo v celkovém hodnocení třiadvacáté místo. Přesto tento mladý český skokan si celkovou atmosféru i první výsledek pochvaluje a s pokorou a dalším optimismem vzhlíží k dalším závodům.

K hranici dvou set metrů se přiblížil výkonem 198 metrů Jan Matura. Zkušený závodník Dukly Liberec si polepšil na dvaadvacáté místo. I Lukáš Hlava se probojoval do nejlepší třicítky a za 179,5 m byl čtyřiadvacátý.

Nejlepší český výsledek předvedl Roman Koudelka, tomu se dnes podařil nejlepší výkon a 202 metrů, za což mu náleželo dvacáté místo.

Svůj páteční rekord překonal Slovinec Prevc, který letem 244 metrů si zajistil celkové vítězství, na stíbrný stupínek po třech závodech vystoupal Nor Gangnes a bronz bral Rakušan Kraft.