×
Petr Prevc si pojistil celkové vítězství v SP 2016, Koudelka dvanáctý

Petr Prevc si pojistil celkové vítězství v SP 2016, Koudelka dvanáctý

28.02.2016

Ani dnes se nepodařilo ostatní skokanům překonat nadvládu slovinského skokana Prevce, který si dnešním vítězstvím zajistil celkové prvenství Světového poháru 2016. Těsně za nejlepší desítkou skončil Roman Koudelka, který byl dvanáctý. Na body dosáhl i třiadvacátý Jan Matura.

V odpolední kvalifikaci uspěla všechna česká želízka. Nejvíce se dařilo Maturovi, který se dělil o devátou příčku se Slovincem Kranjecem. Hned za ním jedenáctý byl Roman Koudelka. Postup vyšel i dvacátému Jandovi a třicátému Hlavovi.

V prvním dějství bohužel Jandovi s Hlavou skoky nevyšly. Janda za výkon 128,5 m byl pětatřicátý a Hlava za 128 m třiatřicátý. Naopak výkon 131 m stačil zkušenému Maturovi na postup do finále. Nezaváhal ani Roman Koudelka, který si druhé dějství pojistil díky 133,5 m a byl čtrnáctý. Průběžnému vedení opět vévodil lídr sezony Prevc.

Koudelka těsně za nejelpší desítkou, triumf Prevce

Ve finále tak měla ČRpouze poloviční zastoupení. Přesto Koudelkovi s Maturou se podařilo poposkočit výsledkovou listinou. Lomnický skokan díky vyrovnanému skoku 133,5 m si ještě o dvě místa polepšil a bral pěknou dvanáctou pozici. Také Matura díky 125,5 m se o dvě místa posunul a patřila mu solidní třiadvacátá příčka.

Post nejelpšího skokana uhájil Slovinec Prevc, který si dnešním závodem zajistil celkové vítězství Světového poháru 2016. Druhý skončil němec Freund a třetí Nor Tande.

Podrobné výsledky najdete zde:

Komplettes ErgebnisGenerální partner

Hlavní partner

Partneři