Pešatová po dvou letech vybojovala ve Světovém poháru druhé kolo

3 min 26 s

Dlouhý závod ve slovinském Ljubnu mají za sebou skokanky na lyžích. Kvůli silnému větru byla napřed zrušena kvalifikace a následně se první kolo skákalo téměř dvě hodiny. Těžké klání na středním můstku přineslo velkou radost Zdence Pešatové, jež dokázala proniknout do druhého kola a získala bod za konečné 30. místo.

Pešatová se do druhého kola ve Světovém poháru probojovala poprvé od února 2016, kdy obsadila 29. místo v rakouském Hinzenbachu. Celkové do elitní třicítky pronikla počtvrté v kariéře.

V prvním kole se dvacetiletá skokanka se startovním číslem 2 dokázala prosadit skokem dlouhým 75,5 metrů, který jí zajistil 30. místě. Pešatové zafoukal silný vítr pod lyže, za což odepisovala hned 17 bodů, ale těsně mezi třicítku nejlepších postoupila. Ve druhém kole se naopak musela popasovat se zadním větrem, přičemž z vyššího nájezdu skočila 73 metrů a polepšit si nedokázala.

Kvůli absenci kvalifikace se do hlavního závodu podívaly i další tři Češky. Karolína Indráčková skočila 75,5 metrů, ale z vyššího nájezdu a v silném větru. Proto obsadila 42. místo a k postupu do druhého kola se příliš nepřiblížila. Barbora Blažková za 65,5 metrů skončila na 48. místě a Marta Křepelková skončila o příčku za ní se skokem dlouhým 67 metrů.

Vítěznou šňůru Maren Lundbyové, která tentokrát skončila druhá, přerušila Sara Takanašiová. Japonka porazila Lundbyovou výrazně v prvním kole, a i když v kole druhém s ní prohrála o 3,3 bodů, v součtu uhájila dvoubodové prvenství. Lundbyová tak sedmý závod v řadě ovládnout nedokázala.

Kompletní výsledky závodu naleznete zde.