Ohromný český úspěch. Ulrichová vyhrála FIS Cup, Češky obsadily první tři místa

3 min 57 s

České skokanky na lyžích sice neprožívají ideální sezonu ve Světovém poháru, ale v nižším FIS Cupu dosáhly unikátního úspěchu. Spojené hodnocení letní a zimní sezony, které v tomto poháru nabídlo celkem 16 závodů, Češky zcela opanovaly. Klára Ulrichová hodnocení FIS Cupu vyhrála s ohromným náskokem 219 bodů na Štěpánku Ptáčkovou. Třetí příčku obsadila Karolína Indráčková.

Teprve patnáctiletá Ulrichová získala v této sezoně FIS Cupu 649 bodů, když skákala ve 14 z 16 závodů. Do vedení se dostala už po skončení letní části, jež obsahovala 10 závodů. V zimě ovšem rozhodně nepropadla, spíše naopak a svůj náskok postupně navyšovala.

Ohromným úspěchem byly dvě druhá místa na středním můstku v Oberwiesenthalu, kde Ulrichová prohrála jen s Polkou Rajdovou a Němkou Freitagovou. Navíc i v dalších čtyřech závodech obsadila umístění v elitní desítce a prožila životní sezonu. To potvrdila i osmým místem na olympijských hrách mládeže v Lausanne.

Bronzová medailistka z Lausanne, sedmnáctiletá Štěpánka Ptáčková, v létě odskákala pouze čtyři závody FIS Cupu. V zimě přidala dalších pět závodů a přesto dokázala se 430 body vybojovat druhou pozici. K tomu jí pomohly druhá místa v Rasnově a Rastbüchlu, stejně jako bronzové umístění ve Villachu.

Ohromný úspěch českých skokanek podtrhla Karolína Indráčková. Ta v letní sezoně vybojovala dvě druhá místa v polském Szczyrku a třetí místo v rakouském Villachu. V zimě přidala další tři umístění v TOP 10 a získala 372 bodů.

V konečném pořadí FIS Cupu figurují i další Češky. Na 22. místě skončila patnáctiletá Veronika Jenčová, na 51. pozici se usadila Zdenka Pešatová, jež skákala jen čtyři závody a body vybojovaly také na děleném 88. místě Karolína Sadvarová a Anna Černá.