Nejlepší skokanský výsledek v sezoně! Klára Ulrichová byla v Hinzenbachu na 18. místě

5 min 36 s

Druhý závod ženského světového poháru ve skocích na lyžích v Hinzenbachu se stal kořistí Japonky Sary Takanašiové, jenž ve druhém kole uhájila vedení o čtyři desetiny před Nikou Križnarovou. Fantastický výkon předvedla česká skokanka Klára Ulrichová, která obsadila osmnácté místo!

Z kvalifikace tentokrát postoupilo duo českých skokanek. Klára Ulrichová zaujala 24. místem, do hlavního závodu prošla také Karolína Indráčková z dělené 36. pozice. Naopak Štěpánka Ptáčková se do prvního kola nedostala, v kvalifikaci skončila na 49. místě a k postupu jí chybělo osm bodů.

První kolo vyšlo Kláře Ulrichové na jedničku. V protivětru totiž dala 84 metrů a šla na první místo. Mladičká skokanka následně porážela další a další skokanky. V konečném účtování jí po prvním kole patřila fantastická osmnáctá pozice a na dohled měla i místa o několik stupínků vyšší. Její parťačka Karolína Indráčková zakončila úvodní kolo na nepostupové 37. příčce, když skočila 69,5 metrů.

Úvodní kolo vyhrála, stejně jako předešlou kvalifikaci, japonská hvězda Sara Takanašiová, která se dostala na 90 metrů. Stejnou délku předvedla i Nika Križnarová, ovšem měla také větší podporu větru. Japonka tak vedla o 2,9 bodů před svojí soupeřkou, na třetím místě byla se sedmibodovou ztrátou Silje Opsethová. Velký problém potkal průběžně vedoucí ženu světového poháru Maritu Kramerovou. Rakušanka byla na domácím můstku diskvalifikována kvůli kombinéze.

Před druhou desítkou finálového klání šlo nájezdové okno níže, ovšem Norka Eirin Maria Kvandalová i tak skočila 85 metrů a šla do čela. Hned za ní se zařadila Klára Ulrichová, která potvrdila výborné první kolo. Neměla tak velkou podporu větru jako závodnice před ní, ale i tak dokázala vytáhnout svůj skok na 80 metrů a když byla vzápětí horší Kaori Iwabučiová z Japonska, bylo jasné, že si česká skokanka nepohorší. Klára nakonec obsadila výborné osmnácté místo a při svém čtvrtém individuálním závodu světového poháru zapsala obrovský úspěch.

Nejlepší závodní skok dne předvedla Maren Lundbyová a za 91 metrů se posunula z dvanáctého místa na páté. Třetí pozici uhájila Silje Opsethová, ale vzápětí zaútočila Nika Križnarová. Skočila 90,5 metrů, čímž hodila rukavici Saře Takanašiové. Japonka musela předvést skok na devadesát metrů a ze svého repertoáru vytáhla přesně tuto délku. Takanašiová sice měla silnější podporu větru, ale nakonec udržela první místo o čtyři desetiny!

V Hinzenbachu se bude skákat i v neděli, první kolo je na programu ve 12:15 hodin.

Výsledky sobotního závodu najdete zde, průběžné pořadí světového poháru tady.