Nejlepší příprava, co kdy byla, hodnotí léto Polášek

4 min 46 s

Velkou nadějí hlavní mužské reprezentace bude vedle Romana Koudelky také Viktor Polášek. Dvaadvacetiletý skokan má za sebou velmi vydařenou letní přípravu, kterou okořenil ziskem 100 bodů do hodnocení Grand Prix. Jak se těší na novou zimní sezónu?

Polášek se v letní sezoně prezentoval ve skvělé formě a dlouho byl hlavní tváří českého skoku. V hodnocení Grand Prix obsadil konečné 22. místo a byl nejlepším Čechem v žebříčku.

V zimní sezoně přitom bude obhajovat "jen" 54 bodů. Hodnota, jež by rád překonal a vylepšil tak své konečné 42. místo z minulé sezony. Přinejmenším výsledky z července a srpna pak napovídají, že by se rozhodně mohl prosadit.

Vše započal v červenci ve Wisle, kde obsadil 18. místo, pak si vylepšil životní maximum sedmou příčkou v Hinterzartenu. Na body dosáhl i v Courchevelu, Hinzenbachu a dvakrát v Hakubě, kde si zároveň připsal druhé umístění v elitní desítce za 10. místo.

Jak hodnotíte svou letní přípravu?
Zatím byla asi nejpozitivnější, co kdy byla. I ty závody, co byly, nějakých 100 bodů je za léto super. Teď už je zase myšlení směřované na Wislu, tak si myslím, že by to mohlo být v pohodě.

Loni jste tam obsadil 12. místo, což je vaše maximum v zimním Světovém poháru. Těšíte se tam o to více?
Určitě, ten můstek je super. Svědčí mi to tam jak v létě, tak v zimě. Doufám, že tam budu moci předvést dva vyrovnané skoky a zase třeba posunout hranici nejlepšího výsledku.

Celkově jste v minulé sezoně zaznamenal poměrně dost bodů do hodnocení Světového poháru. Myslíte, že se dokážete ještě zlepšit?
Myslím, že určitě. Přes léto jsme zkoušeli vyladit závodní skoky do individuálního závodu a mohlo by se to v zimě ukázat jako klíčové.

Sezóna má dva vrcholy - Turné čtyř můstků a mistrovství světa v letech na lyžích v Planici. Který z nich považujete pro sebe za oblíbenější?
Oblíbenější je určitě Turné. Lety nejsou moc můj šálek kávy. Ale budu se s tím muset poprat a zazávodit tam, co nejlépe.

Co říkáte na to, že by se do Liberce mohl vrátit v příští sezoně Světový pohár?
Určitě by to bylo super pro český skok a uvidíme, jak to dopadne. Bylo by super skákat před českým obecenstvem.