Nastavili jsme si ty nejpřísnější podmínky, byla to velká výzva, říká Roman Klíma

Nastavili jsme si ty nejpřísnější podmínky, byla to velká výzva, říká Roman Klíma

3 min 58 s

Organizace Memoriálu Jiřího Rašky představovala letos pro pořadatele obrovskou výzvu. První letní mezinárodní skokanský podnik pod záštitou FIS hostil Frenštát pod Radhoštěm a s ním i ženskou elitu, jejíž vzájemné měření sil proběhlo i přes všechna úskalí úspěšně.


Žádní diváci, roušky, nucené rozestupy. To je výčet pravidel, který museli účastníci letošního ročníku Memoriálu Jiřího Rašky dodržovat, a to ať už skokanky, nebo třeba zástupci médií a pořadatelé. „Nastavili jsme tu ty nejpřísnější podmínky,“ popisuje opatření Roman Klíma, organizátor letní Grand Prix ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Tyto problémy ale představovaly jen zlomek toho, co museli pořadatelé pro uskutečnění tradičního závodu podstoupit. „Obvykle se začíná s přípravou závodu dva až tři měsíce dopředu. My jsme museli čekat na poslední chvíli, pracovat jsme tedy kvůli nejisté době začali až čtrnáct dní před akcí,“ komentuje trable spojené s koronavirovou pandemií Klíma.

I když byly požadavky organizátorů přísné, tak měly své opodstatnění. „Všechno jsme konzultovali s Krajskou hygienickou stanicí i Mezinárodní lyžařskou federací,“ nechává se slyšet hlavní organizátor frenštátského podniku, jenž se letos konal už po deváté.

Situace to byla obtížná, nutno totiž dodat, že Memoriál Jiřího Rašky byl první mezinárodní skokanskou akcí v této sezoně. I tak se ale závod uskutečnil bez sebemenších problémů. „FIS by si chtěla vzít z našeho podniku příklad i do dalších závodů,“ pyšní se Roman Klíma.

A jak by ten nejpovolanější, hlavní organizátor celé akce, zhodnotil letošní Memoriál Jiřího Rašky? „Byla to určitě velká výzva. Je to začátek olympijské kvalifikace, holky si vyskákaly důležité body. Možná bude právě podnik ve Frenštátě tím, díky kterému si holky účast do Pekingu zajistí.“

 



Pomoc Ukrajině