×
Napřed stěhování, pak zpátky do práce. Výsledky mohly být ještě lepší, přiznal Koudelka

Napřed stěhování, pak zpátky do práce. Výsledky mohly být ještě lepší, přiznal Koudelka

01.09.2018

Páteční poledne na Rašínově nábřeží v Praze patřilo Romanu Koudelkovi. Dlouholetá opora české reprezentace se zúčastnil autogramiády v rámci výstavy Auta a kromě spousty podpisů poskytl také rozhovor, v němž nehodnotil pouze aktuální průběh letní sezony.

Koudelka v letní Grand Prix vybojoval výborné třetí místo ve francouzském Courchevelu a vyskákal si také šesté místo ve švýcarském Einsiedelnu, díky čemuž mu patří v průběžném hodnocení seriálu 8. místo. Především však během léta pracuje na své formě, kterou by chtěl přetavit v dobré výsledky v zimní sezoně. Uplynulý ročník Světového poháru mu totiž příliš nevyšel.

Nakolik je ale devětadvacetiletý skokan spokojen s prozatimním průběhem přípravy a letní sezony? To prozradil při své autogramiádě v Praze.

Jak hodnotíte dosavadní průběh letní přípravy?
Zatím velice pozitivně. Myslím, že výsledky sice mohly být ještě lepší, ale zase po zimě, která byla, můžeme být rádi za to, co je. Ale vždycky je prostor na zlepšování a to je dobře.

V minulém roce vám také letní příprava vycházela, ale v zimě to bylo trošičku horší. Co se dá udělat pro to, aby to letos bylo v zimě lepší?
Hlavně věřit tréninkům a věřit, že si takovouhle pohodu donesu i do zimy. Důležitý je pak první závod a ten, když vyjde, tak to pak jde všechno samo. Když nevyjde, tak se hůř dostává zpátky, ale hlavní je udržet pohodu a věřit tomu, co dělám.

Těšíte se na zimní sezonu?
Zatím jsem o tom moc nepřemýšlel. Venku byly vedra, bylo teplo, takže myšlenky na zimu zatím nebyly (směje se). Ale i letní závody často něco napovídají, takže z tohoto důvodu se určitě těším.

Co říkáte na návrat staronového trenéra pana Jiroutka?
S Davidem Jiroutkem máme výborný vztah, nikdy jsme spolu nepřestali spolupracovat. I když tedy ne na skokanské úrovni, ale hodně jsme spolu chodili hrát golf. Jsme spolu pořád v kontaktu a jsem rád za to, že se vrátil. Myslím, že to byla dobrá volba.

Nedávno jste se stal otcem. Znamená to, že se snažíte víc času trávit i s rodinou?
Určitě, protože když jedu na nějaké akce, jako je třeba tady (autogramiáda na Rašínově nábřeží, pozn.), tak beru rodinu s sebou, aby si mě užili a hlavně já je. Je to určitě příjemné. V létě, když skáčeme v Liberci, tak se mnou jezdí se i koukat, takže je to takové povzbuzující. Jsem za to rád.

Právě závod v Liberci se letos nekoná. Mrzí vás to?
Mrzí to hodně. Závodit doma je vždycky něco úžasného a je to škoda. Nevím, z jakých důvodů se to zrušilo, jestli z finančních nebo nějakých jiných, ale určitě je to škoda. Myslím si, že by to skoky v České republice trochu pozvedlo a budu doufat, že se zase Světový pohár do Liberce nebo do Harrachova v příštích letech vrátí.

Co vás čeká v následujících dnech?
Momentálně mě čeká stěhování, takže taková nepříjemnější věc (směje se). Ale s tím se nějak popasuju. Co se týče skoků, tak budeme odjíždět do Rakouska na soustředění a tam budeme pilovat letovou fázi, s kterou mám trošku problémy.Generální partner

Hlavní partner

Partneři