×
Nálada je skvělá, skokanky si mě tu hýčkají, říká na EYOF talent Holík

Nálada je skvělá, skokanky si mě tu hýčkají, říká na EYOF talent Holík

28.01.2015

Zimní festival mládeže hostí tento rok Lichtenštejnsko a Rakousko. Ani Česká republika nezůstala pozadu a vyslala několik desítek sportovců na tuto slavnost. Ze skokanského světa nás reprezentují skokanky Pešatová, Mrákotová, Ptáčková, Maratová a skokané František Holík, Robert Szymeczek, Lukáš Kantor a Dušan Doležel.

Do skokanského klání se nejdříve vrhly dívky. Nejlépe si vedla v úvodu Zdena Pešatová, která v individuálním závodu získala pěkné sedmé místo se ziskem 200,3 b. O jednu pozici za ní se umístila její reprezentační kolegyně Jana Mrákotová 198,8 b. ,,Závod probíhal za mírného sněžení. S umístěním jsem spokojená, od tréninku jsem se zlepšila a to je důležité,“ říkala osmá závodnice.

První vystoupení se nevydařilo Veronice Ptáčkové, která rozhodně čekala víc a musela se spokojit se závěrečnou dvacátou příčkou. Jilemnická Kateřina Maratová skončila sedmadvacátá.  Dívky si samotný festival velmi pochvalují a užívají. ,,Atmosféra je tu skvělá, všichni si navzájem fandíme,“ prohlašují mladé skokanky.

Po návratu z Japonska, kde si vyzkoušel svoji premiéru v SP, naskočil do dalšího závodu František Holík. Tento talentovaný závodník z Lomnice nad Popelkou uhájil v silné konkurenci nejlepší desítku. Za skoky 91,5 m a 95,5 m získal pěkné deváté místo.

,,Na Eyofu se mi líbí. Je to něco jiného také tím, že tu jsou i jiné sporty a jiní lidé než na skokanských závodech. Atmosféra je tu super, což mě mile překvapuje. Tady jsme všichni stejně staří. Na SP nebo CoC jsou přece jen trochu starší skokané. Skáče se mi tu dobře. Mrzí mě trochu, že jsem si nemohl skočit v pondělí trénink před úterními jednotlivci. A je asi škoda, že závod jednotlivců byl hned v úterý dopoledne, protože jsem přijel na hotel v pondělí po 25 hodinách cesty. Ale zkusil jsem si to a jsou to zkušenosti do budoucna, které se určitě budou hodit," neztrácí víru a odhodlání lomnický skokan.

Na závěr svého hodnocení dodává s úsměvem:,,Je tu velká sranda, trochu něco jiného než s klukama v Béčku, ale jsem za to rád, je to takové odreagování. A holky si mě tady docela hýčkají."

Výsledky najdete zde:

http://www.eyof2015.org/Portals/0/contortionistUniverses/539/rsc/Event_ergebnissePdf/H66_Final_27.1.15.pdf

http://www.eyof2015.org/Portals/0/contortionistUniverses/539/rsc/Event_ergebnissePdf/SJ_Boys_27.1.15.pdf

MT

Fotogalerie


Generální partner

Hlavní partner

Partneři