×
MS juniorů v Lahti: Závod smíšených týmů vyhráli Rusové, Čeští skokani desátí

MS juniorů v Lahti: Závod smíšených týmů vyhráli Rusové, Čeští skokani desátí

27.01.2019

Juniorský šampionát v Lahti skončil pro české reprezentanty desátým místem v soutěži smíšených týmů. Na středním můstku se kvartetu ve složení Štěpánka Ptáčková, Sebestian Kellermann, Zdenka Pešatová a Radek Selcer, nepodařilo projít do druhého kola.

Čeští junioři zaostali za nejlepší osmičkou o více než 35 bodů a porazit se jim podařilo pouze Kazachstán, Spojené státy a Finsko. Závod se pro Čechy lámal zejména při skocích chlapecké části týmu, v níž na nejlepší z řad soupeřů výrazně ztráceli.

Závod v mixu rozjela slušným skokem dlouhým 86,5 metrů Štěpánka Ptáčková, a ještě o něco lépe skočila ve třetí sérii Zdenka Pešatová, jež zapsala na konto skok dlouhý 88,5 metrů.

Na výkony děvčat se ale nepodařilo navázat. Sebestian Kellermann ve druhé sérii skočil 79,5 metrů a Radek Selcer předvedl v poslední sérii ještě o půl metru méně. Výsledkem bylo konečné desáté místo za devátým Polskem, jež překvapivě vůbec neprošlo do druhého kola.

Závod fantasticky vyšel ruskému kvartetu Anně Špiněvové, Michajlu Purtovovi, Lidii Jakovlevové a Maximu Sergejevovi. Rusové, zejména díky dívkám, dokázali nasbírat 984,4 bodů a porazili o necelých pět bodů druhé Norsko. Třetí skončilo Německo.

Konečné výsledky závodu smíšených týmů: 1. Rusko 984,4, 2. Norsko 979,6, 3. Německo 964,8, 4. Rakousko 945,1, 5. Slovinsko 944,4, ... 10. Česká republika 399,5.Generální partner

Hlavní partner

Partneři