×
Mrákotová vybojovala v Německu kvalitní výsledek, mužům se nedařilo

Mrákotová vybojovala v Německu kvalitní výsledek, mužům se nedařilo

12.02.2018

Ačkoliv v Jižní Koreji probíhají zimní olympijské hry, dění na skokanských můstcích v rámci aktuální sezony přestávku nemá a v německém Breitenbergu se o víkendu konaly závody FIS Cupu mužů a žen. Ve skvělé formě se nacházela v Německu Jana Mrákotová, která si vyskákala elitní desítku.

Už v sobotním závodě se osmnáctiletá Mrákotová prezentovala výbornými výkony. Skoky dlouhé 71,5 metru a 77 metrů rovných jí v prvním představení v Breitenbergu vynesly konečné čtrnácté místo a od desáté Němky Seifertové ji dělilo necelých osm bodů. Domácí závodnice celkově opanovaly oba závody a Agnes Reischová vyhrála jak v sobotu, tak v neděli.

Právě nedělní závod přinesl Mrákotové obrovskou radost. Česká skokanka dosáhla na nejlepší výsledek ve FIS Cupu v kariéře a kvalitní výkon může znamenat dobrý vklad do zbývající fáze sezóny. Mrákotové k úspěchu dopomohly dva vyrovnané skoky, které měřily 73,5 a 71 metrů. V přepočtu dva a půl metru jí scházelo na osmé místo Němky Jenny Nowakové.

Dalším českým závodnicím se už tolik nedařilo. Simona Weinlichová skončila na 28. a 32. místě, Petra Hermanová obsadila v obou závodech 33. příčku a Anna Černá skončila dvakrát na 34. pozici.

Mezi muži se žádnému českému skokanovi bodovat nepodařilo. Nejlépe skákal František Holík, který po sobotním 45. místě vybojoval v neděli 33. místo. Damián Lasota byl v neděli na 38. místě, ale v sobotním závodě obsadil až 47. místo. Radek Selcer obsadil dvakrát 49. pozici a ostatní Češi - Petr Vaverka, Benedikt Holub, Jakub Šikola, Filip Černý, Radek Rýdl a Mikuláš Sluka - se museli spokojit s umístěním v šesté a sedmé desítce.

Foto: Sabine LinkGenerální partner

Hlavní partner

Partneři