×
Mladé skokanské naděje se utkaly o stupně vítězů Beskydech

Mladé skokanské naděje se utkaly o stupně vítězů Beskydech

27.06.2017

Beskydské turné přivítalo na několik desítek malých skokanů a skokanek z nejrůznějších koutů České republiky. O zahraniční účast se postarali závodníci z Polska a Slovenska, celé turné odstartovalo 22. června v Kozlovicích, následoval Nýdek, Frenštát pod Radhoštěm a celá série vyvrcholila v Rožnově pod Radhoštěm.

Úvodní závod Beskydského turné hostily Kozlovice, tam v kategorii nejmenších dominovalo Slovensko zásluhou Zary Zelenčik, druhé místo putovalo do Desné, o to se postaral Jakuba Jirák. Za povšimnutí stojí také čtvrtá příčka Olivera Jandy, syna reprezentanta Jakuba Jandy. V kategorii žáků se nejvíce dařilo druhému Jiřímu Černému z Oseku a v dalších kategoriích si již vítězství nenechali ujít Daniel Škarka (TJ Rožnov pod Radhoštm) a Jiří Konvalinka (SKI Klub Harrachov).

O den později se malé naděje již přesunuly do Nýdku. I tam měly závody hojnou účast a do bojů o stupně vítězů se vstoupili nejen čeští závodníci, ale i skokani z Polska či nedalekého Slovenska. Po včerejší druhé příčce si vítězství dnes nenechal vzít Jiří Černý z Oseku. V kategorii 11-12 převálcovala chlapce skokanka Anežka Indráčková z Desné. Ve vyšší kategorii si nejlepší výsledek opět připsal harrachovský Jiří Konvalinka. V dorostu parádní skoky předvedli svěřenci Antonína Hájka. První místo bral Petr Vaverka před druhým Františkem Lejskem.

V sobotu 22. června se závody překlopily do své druhé poloviny a pořadatelem byl Frenštát pod Radhoštěm. Stejně jako první den v předžácích zvítězilo Slovensko - Zara Zelenčik před Petrem Řezníčkem a Jakubem Jirákem (oba JKL Desná). V žácích 9-10 exceloval opět Jiří Černý (LK Osek), potěšující jsou také vítězství Daniela Škarky a Jiřího Konvalinky. V dorostencích můstek sedl nejvíce Františku Lejskovi.

Finále Beskydského turné vyvrcholilo v Rožnově pod Radhoštěm. Na K8 byl nejlepším skokanem Petr Řezníček. Celkové vítězství ale patřilo Zelenčik, druhý skončil Jakub Jirák před třetím Petrem Řezníčkem  V kategorii 9-10 se mezi polské duo Tymoteusz dokázal vklínit druhým místem Jiří Černý, který si i tak doskočil pro zasloužené první místo v tomto turné. Žáky 11-12 ovládl nejen dnes, ale i v celkovém hodnocení Daniel Škarka, druhý byl Slovák Kapustík a třetí skončila desenská Indráčková. Nejlepšími v kategorii 13-14 a celkovém bodování byli Jiří Konvalinka a Filip Křenek.

Dospělí se zúčastnili akce: O pohár starosty města Rožnova pod Radhoštěm, v juniorech si cenný skalp odnesl František Holík. V mužích mezi sebou poměřili síly členové reprezentačního družstva, nejúspěšnějším na můstku byl Lukáš Hlava, druhé místo vybojoval Tomáš Vančura a třetí flek patřil Viktoru Poláškovi. V ženách si prvenství odnesla Štěpánka Ptáčková před Janou Mrákotovou a Simonou Weinlichovou.

Se sportovní kariérou se v Rožnově pod Radhoštěm rozloučil skokan Jan Michálek.

Foto: Jiří Černý, Standa Lasota, Jitka Zemanová

Fotogalerie


Generální partner

Hlavní partner

Partneři