×
Mistrovství republiky v Harrachově vyhráli Doležel a Blažková

Mistrovství republiky v Harrachově vyhráli Doležel a Blažková

23.01.2018

Úterní odpoledne patřilo na středním můstku v Harrachově českým ženám a juniorům. Ti se sešli pod hlavičkou pořádajícího oddílu TJ Dukla Liberec v krkonošské metropoli k absolvování mistrovství republiky ve skoku na lyžích. Vítězství si mezi ženami připsala na konto Barbora Blažková a mezi juniory slavil suverénní vítězství Dušan Doležel.

Do ženské soutěže se přihlásilo celkem osm žen a nejlepší výkony předvedla Barbora Blažková, jíž se podařilo v obou kolech skočit nejdál ze všech - vždy na hranici 86 metrů. Dvacetiletá skokanka si připsala přesvědčivý titul, když porazila své reprezentační kolegyně Janu Mrákotovou a Zdeňku Pešatovou. Ty na ní ztratily jedenáct, respektive devatenáct bodů, a zkompletovaly tak všechna místa na stupních vítězů pro mateřský oddíl z Desné. Pro Pešatovou šlo navíc o podařený návrat na můstek po zranění kolene.

V závodě juniorů startovalo šestnáct závodníků, které všechny přeskákal devatenáctiletý Dušan Doležel. Borec z Frenštátu potvrdil vedení po prvním kole nejdelším skokem dne v kole finálovém, když dolétl na značku 95 metrů a získal celkem 242,5 bodů. Potvrdil tak suverénní triumf s náskokem více než dvaceti bodů! Na dalším pozicích už byla soutěž o poznání vyrovnanější a rozhodovalo druhé kolo, které se skákalo již za vystrvalejšího sněžení. Vyrovnanou trojici na druhém až čtvrtém místě od sebe dělilo pouhých šest bodů a nejlépe z boje o pozice na stupních vyšel Radek Rýdl z liberecké Dukly. Třetí příčku obsadil frenštátský benjamínek Petr Vaverka, který se po prvním kole dostal díky skoku dlouhému 90 metrů na druhé místo, ale proti výborně skákajícímu Rýdlovi ho nakonec neudržel.

Kompletní výsledky najdete zde:

ženy MČR 2018

junioři MČR 2018

Fotogalerie


Generální partner

Hlavní partner

Partneři