×
Mistrem republiky se ve Frenštátě stal Roman Koudelka, ve zkušebním kole vytvořil rekord můstku

Mistrem republiky se ve Frenštátě stal Roman Koudelka, ve zkušebním kole vytvořil rekord můstku

01.07.2018

První červencový den roku 2018 se v Frenštátě pod Radhoštěm konalo letní Mistrovství České republiky ve skocích na lyžích. S přehledem ho ovládl reprezentant Roman Koudelka z LSK Lomnice nad Popelkou. Prvním skokem si vytvořil dostatečný náskok a i když druhé kolo neměl tak dobré jako to první, náskok z úvodního kola mu k vítězství stačil. Koudelka se blýskl už ve zkušebním kole veleskokem dlouhým 108 metrů, kterým vytvořil rekord můstku.

„Jsem rád, že mám víkend za sebou a můžu se těšít na letní sezónu. Skoky byly dobré a pevně věřím, že se mi po nepovedené zimní sezóně vydaří léto tak jako před rokem,“ uvedl po závodě šťastný Koudelka. Stříbrnou medaili vybojoval Lukáš Hlava z Dukly Jiberec, který přeskočil druhého po prvním kole, Čestmíra Kožíška LSK Lomnice nad Popelkou. 

Čtvrtý skončil Viktor Polášek z SK Nové Město na Moravě, na pátém místě František Holík z LSK Lomnice nad Popelkou, šestý Filip Sakala z Dukly Frenštát pod Radohoštěm a sedmý poslední reprezentant, který se závodů účastnil, Vojtěch Štursa z Dukly Liberec. Osmý člen národního týmu Tomáš Vančura do závodu ze zdravotních důvodů nenastoupil. Osmou příčku v závodě pak obsadil veterán David Jirotka z SK Ještěd Liberec a na posledním devátém místě pak skončil Damián Lasota z Třince.

Mistrem republiky mezi juniory se stal Petr Vaverka z Frenštátu pod Radhoštěm, který potvrdil roli favorita. Čerstvě patnáctiletý Vaverka vyhrál už v březnu dorostenecké mistrovství republiky v Harrachově na sněhu, nyní po necelých čtyřech měsících uspěl i v létě o kategorii výše. Druhý skončil Jakub Šikola z Dukly Liberec a bronz vybojoval harrachovský sdruženář Petr Šablatura.

V závodě žen, které se jely jako republikové klasifikační závody, vyhrála Barbora Blažková z Dukly Liberec. Ta porazila ve sledovaném souboji slovinskou reprezentantku Špelu Rogeljovou. Blažková o den dříve s Rogeljovou na menším můstku prohrála, v neděli Slovince porážku oplatila. „Čím větší můstek, tím Bára skáče lépe a to je moc dobře, protože od letošní sezóny už budou skokanky skákat více než jednu třetinu závodů na velkém můstku,“ uvedl ředitel mistrovství republiky Jan Baier.

Podmínky byly v neděli pro skokany  dobré. „Úplné bezvětří hlavně v prvním kole nebylo, ale mezi skokany byly malé prodlevy, takže závod byl vcelku regulérní. Ani nepršelo, jak původně hlásila předpověď,“ uvedl ředitel závodu Jan Baier.

Fotogalerie


Generální partner

Hlavní partner

Partneři