×
Lundbyová triumfovala pošesté v řadě. Češky v Ljubnu nebodovaly

Lundbyová triumfovala pošesté v řadě. Češky v Ljubnu nebodovaly

08.02.2019

Páteční odpoledne patřilo ve slovinském Ljubnu prvnímu ze závodů Světového poháru ve skocích na lyžích žen. Z kvalifikace se do hlavního závodu prokousaly hned dvě české reprezentantky, na body se jim ale nepodařilo dosáhnout. Svůj šestý triumf v řadě oslavila Norka Maren Lundbyová.

Lépe z českých skokanek dopadla devatenáctiletá Zdenka Pešatová. Patnáctá žena nedávného mistrovství světa juniorů ve finském Lahti, se do hlavního závodu Světového poháru probila podruhé během posledního týdne. Zopakovala však svůj výsledek z Hinzenbachu, kde obsadila, stejně jako nyní v Ljubnu 34. místo. Skok dlouhý 79,5 metrů na postup do druhého kola nestačil o necelé tři a půl bodu.

Druhý z Češek, jednadvacetiletá Karolína Indráčková, si naopak své vystoupení z Hinzenbachu (39.) vylepšila. Skončila těsně za svou krajankou na 35. pozici, a to i přes skok, který byl o tři metry delší než v případě Pešatové. Indráčková však měla o něco horší styl a k tomu slabší vítr do zad, a tím nižší přípočet.

Ze svého šestého vítězství v řadě se, za dva identické skoky dlouhé 90,5 metrů, radovala Norka Maren Lundbyová. Zároveň to pro ni bylo jubilejní dvacáté vítězství v kariéře. V součtu obou kol porazila o 5,2 bodů Saru Takanašiovou z Japonska, třetí skončila domácí Urša Bogatajová.

Kompletní výsledky závodu si můžete prohlédnout zde.

Foto: Facebook Ljubno FIS Ski Jumping World Cup LadiesGenerální partner

Hlavní partner

Partneři