×
Lukáš Hlava během dvou závodů Kontinentálního poháru v Erzurumu dokázal dvakrát bodovat

Lukáš Hlava během dvou závodů Kontinentálního poháru v Erzurumu dokázal dvakrát bodovat

20.01.2018

Dva závody během jednoho dne, takový byl sobotní program Kontinentálního poháru v tureckém Erzurumu. Páteční závod byl přesunut na sobotu a zařadil se před plánovaný odpolední program. První dějství startovalo už brzy po ránu a slušně si v něm vedl Lukáš Hlava, který obsadil dvanácté místo. Vítězem se stal David Siegel. Odpolední klání vyšlo nejlépe Anže Lanišekovi. Hlava si tentokrát o něco pohoršil, když skončil na dvacáté pozici. Dopoledne bodoval také Damian Lasota, odpoledne Filip Sakala.

Dopolední závod odstartoval z českých závodníků jako první Damian Lasota. Za 118,5 metrů sice musel na postup chvíli čekat, ale po pěti horších skocích závodníků za sebou se dočkal a bylo jasné, že poprvé v sezoně proklouzne do druhého kola. Postup mezi třicítku nejlepších se naopak nezdařil Filipu Sakalovi, jenž skončil na 43. místě. Hned po jeho skoku přišel na řadu další Čech. Lukáš Hlava předvedl výborných 133 metrů a usadil se na prvním místě. Do konce prvního kola ho překonalo jednom osm skokanů, jako nejlepší Francouz Jonathan Learoyd.

Damian Lasota si ve finálovém klání pohoršil o jedno místo, jelikož oproti prvnímu kolu metr ubral a skončil devětadvacátý. I přesto byl se svým výkonem spokojen, jelikož si připsal vůbec první body v Kontinentálním poháru ve své kariéře! Postupem času se létalo do poměrně konstantních vzdáleností kolem 128 metrů. Výborný let předvedl polský závodník Krzysztof Leja, jenž skočil na 136,5 metrů a posunul se z patnáctého místa na sedmé. Elitní desítku naopak těsně ztratil Lukáš Hlava, který si za 126 metrů pohoršil z devátého místa na konečné dělené dvanácté. Závěr závodu byl velice pohledný, skokani se předháněli v delších letech. Nor Lindvik jako první překonal 140 metrů a vyšplhal se na třetí pozici. Vítězství nakonec Learoydovi těsně uzmul David Siegel. Německý skokan předvedl nejdelší let celého závodu a za 144 metrů bral letos třetí prvenství.

Ve druhém závodu skákal z českých reprezentantů znovu jako první Damian Lasota, ale na odpoledne nezavázal. Za 117 metrů mu k postupu chyběly 2,1 bodu. Ve druhém kole ho tentokrát nahradil Filip Sakala, který po svém skoku na 128 metrů věděl, že má finálovou třicítku jistou. Šel do ní ze slušného jednadvacátého místa. První kolo z českého pohledu uzavřel Lukáš Hlava, ale tak slibně jako dopoledne si nevedl. 117 metrů v zadním větru stačilo na 24. místo. Nejlepší pozici si do druhého kola přenesl Marius Lindvik, jenž vyhrál o tři body před Anžem Laniškem.

Finálové klání vyšlo z českých reprezetantů o něco lépe Lukáši Hlavovi, který přidal sedm metrů a posunul se na dvacátou pozici před svého krajana Filipa Sakalu. Ten dal ve druhém kole jen 110 metrů a obsadil 25. místo. Velké zlepšení zaznamenal vítěz prvního závodu, David Siegel. Němec předvedl druhý nejlepší skok finálové třicítky a za 137 metrů se ze sedmnáctého místa dostal až na šesté. Třetí místo udržel slovinský závodník Tomaž Naglič, měnilo se ale pořadí na prvním místě. Anže Lanišek totiž dokázal nejdelším skokem druhého klání smazat tříbodovou ztrátu na Lindvika. Za mírné podpory větru totiž skočil 140 metrů, o pět více než jeho norský soupeř, a mohl slavit svoji první výhru v Kontinentálním poháru v sezoně.

Výsledky sobotního dopoledního závodu najdete zde, odpolední závod můžete najít na tomto odkazu.Generální partner

Hlavní partner

Partneři