×
LGP: Dělené třetí místo Romana Koudelky ve francouzském Courchevelu!

LGP: Dělené třetí místo Romana Koudelky ve francouzském Courchevelu!

12.08.2017

Skvěle vlétl do třetího závodu letní FIS Grand Prix Roman Koudelka, ten obsadil společně s Rusem Denisem Kornilovem vynikající třetí místo. Stupínek nejvyšší získal Polák Dawid Kubacki, druhý byl jeho kolega Maciej Kot. Bodoval i Tomáš Vančura.

Do odpolední kvalifikace vstupovala hned pětice českých závodníků. Ta nejvíce sedla Tomáši Vančurovi s Romanem Koudelkou. Tomáš Vančura si za skok 117,5 m připsal osmadvacátou pozici a Roman Koudelka byl pouze o jedno místo za ním 121 m. Postup do hlavního závodu si vybojovali i zkušení matadoři – Jakub Janda s Lukášem Hlavou. Janda bral nakonec 42. pozici (116,5 m) a Hlava byl 49. 109,5 m. Postup se nevydařil 56. Viktoru Poláškovi 102,5 m.

Kvarteto Čechů postupuje z kvalifikace do závodu

Raketově do hlavního večerního klání vletěl Roman Koudelka, ten neponechal nic náhodě a již po prvním závodním kole se díky 126,5 m zařadil na čtvrté místo. Za třetím Rusem Kornilovem zaostával pouze o 1,5 bodu. Finálové kolo si nenechal ujít sedmadvacátý Tomáš Vančura 129 m. Se druhým kolem se museli rozloučit 39. Jakub Janda s 50. Lukášem Hlavou.

Roman Koudelka útočí na stupně vítězů

Lomnickému závodníkovi se podařilo potlačit nervozitu, zachoval klid a dokázal ještě jeden metr přidat 127,5 m. Tento vynikající výkon zajistil Romanu Koudelkovi dělené třetí místo. Na stejné body 262,4 b. dosáhl i Rus Denis Kornilov a dělil se tak s českým reprezentantem o pódiové umístění. Česko-ruské duo nestačilo na vítězného Dawida Kubackého s druhým Polákem Kotem.

Cenné body za devětadvacátou příčku si připsal i Tomáš Vančura.

Podrobné výsledky najdete zde:

http://medias1.fis-ski.com/pdf/2018/JP/3004/2018JP3004RL.pdf

 

Fotogalerie


Generální partner

Hlavní partner

Partneři