×
Letní mistrovství republiky ve Frenštátu proběhne za účasti největších českých opor

Letní mistrovství republiky ve Frenštátu proběhne za účasti největších českých opor

27.06.2018

Česká mužská reprezentace ve skocích na lyžích, která se připravovala v uplynulých dnech na letní část sezony, ještě před startem mezinárodních závodů absolvuje letní republikové mistrovství. To se bude konat už v neděli 1. července ve Frenštátě a vyrazí na něj všech osm členů reprezentace.

Letní mistrovství republiky, jež se v posledních letech konalo převážně v Liberci, se bude skákat v areálu Jiřího Račky v Horečkách na středním můstku K 95, což je největší změna oproti předchozím ročníkům. V Liberci se totiž skákalo na velkém můstku.

Titul republikového šampiona z minulého roku obhajuje Tomáš Vančura, který porazil ve dvoukolovém závodě Viktora Poláška a třetího Čestmíra Kožíška. Kvůli virovému onemocnění scházel loni v Liberci největší favorit Roman Koudelka, jenž tak nemohl obhajovat zlatou medaili z roku 2016, kdy se kvůli technickým problémům odskákal pouze jednokolový závod.

Ze soustředění ve slovinské Planici se před víkendovými závody vrátila kompletní mužská reprezentace, jež se „rozehřeje“ během sobotního závodu o Pohár města starosty Rožnova pod Radhoštěm. Na republikovém šampionátu tak nebudou scházet největší opory a naděje před novou sezonou Roman Koudelka, Čestmír Kožíšek, Vojtěch Štursa, Viktor Polášek, František Holík, Filip Sakala, Lukáš Hlava a Tomáš Vančura.

Nedělní závod ve Frenštátě bude zahájeno v 9:45 zkušebním kolem, po němž bude od 10:30 následovat první kolo mistrovství. Kromě mužů budou o medaile bojovat také junioři.

Fotogalerie


Generální partner

Hlavní partner

Partneři