Kvalifikaci v Innsbrucku ovládl Kobajaši, dva Češi do prvního kola

4 min

Vítězem kvalifikace na závod Turné čtyř můstků v Innsbrucku se stal Japonec Junširo Kobajaši, který doletěl na 131 metrů a nechal za sebou oba závodníky bojující o celkové prvenství v seriálu. Lídr Kamil Stoch obsadil druhé místo, Richard Freitag z Německa byl těsně za ním třetí. Do závodu prošli dva Češi Vojtěch Štursa a Čestmír Kožíšek.

Průběh kvalifikace na třetí závod 66. ročníku Turné čtyř můstků narušily rozmary počasí. Kvůli silnému a točivému větru muselo být nakonec přerušeno druhé tréninkové kolo, kvalifikace však odstartovala krátce po plánované druhé hodině.

Jako první ze svěřenců trenéra Richarda Schallerta se do nájezdové stopy spustil Čestmír Kožíšek. Doletěl v zadním větru do vzdálenosti 116 metrů a obsadil 45. místo. V zítřejším K.O. souboji se utká s Němcem Markusem Eisenbichlerem. Hned po něm absolvoval svůj pokus Viktor Polášek, ale nevyužil dobrých podmínek a skončil až na 52. pozici.

Nejhorší kvalifikační pokus na Turné předvedl Roman Koudelka a za 114,5 metru zůstal vzdálen od bran prvního kola poměrně daleko. Naopak Vojtěch Štursa se do svého skoku trefil a nebýt špatného telemarku, obsadil by i lepší než 33. místo. V 1. kole se utká s německým reprezentantem Constantinem Schmidem.

Kvalifikace měla plynulý průběh až do startovního čísla 36. Clemens Aigner si musel na svůj pokus zhruba půl hodiny počkat, ale nakonec byla druhá část středečního zápolení regulérní. Skvělý skok vytáhl jako první Dawid Kubacki z Polska, který nakonec skončil čtvrtý.

Z výhry se radoval Junširo Kobajaši. Zaznamenal nejdelší skok dne a o 3,1 bodu porazil druhého Stocha, za nímž byl o další čtyři desetiny bodu Richard Freitag. Čtvrteční závod začíná ve 14:00. Kamil Stoch má stále šanci vyrovnat počin Svena Hannawalda, který dosud jako jediný skokan historie ovládl všechny čtyři závody jednoho ročníku Turné.