Kvalifikaci v Hinzenbachu zvládli tři Češi. Štursa diskvalifikován

2 min 32 s

Letošní letní Grand Prix čeká v neděli předposlední individuální závod, k němuž se skokani na lyžích postaví. V rakouském Hinzenbachu samotnému vyvrcholení víkendu předcházela tradiční kvalifikace, z níž do hlavního závodu postoupili Roman Koudelka, Viktor Polášek a Čestmír Kožíšek. Vojtěch Štursa byl diskvalifikován.

Nejvíce se z českých skokanů dařilo zkušenému Romanu Koudelkovi. Český reprezentant, který vyhrál mistrovství republiky v Liberci, kde také přiznal, že jeho výsledky byly dost ovlivněny přemírou tréninku, dokázal na středním můstku v Hinzenbachu skočit 84 metrů a vybojovat 13. místo.

Za vítězem kvalifikace, domácím Gregorem Schlierenzauerem, zaostal o 10,1 bodů, a byť se jednalo jen o kvalifikaci, dosáhl svého nejlepšího letního umístění v rámci Grand Prix, což přináší spoustu pozitiv před nedělním závodem, ve kterém by rád zaútočil poprvé v letní sezoně na body.

Do závodu pronikli i další dva Češi. Viktor Polášek skočil 83,5 metrů a obsadil 28. místo. Čestmír Kožíšek zapsal rovných 80 metrů a kvalifikoval se z 39. místa.

Smůlu měl Vojtěch Štursa, který byl diskvalifikován kvůli kombinéze.

Kompletní pořadí kvalifikace můžete nalézt zde.