×
Koudelka první závod v Lillehammeru nezvládl, zvítězil Prevc

Koudelka první závod v Lillehammeru nezvládl, zvítězil Prevc

10.03.2020

Nedělní závod v Oslu byl kvůli nepříznivému počasí přesunut na pondělí do Lillehammeru, kde se tedy nemohla konat kvalifikace na úterní podnik. Jediným českým zástupcem byl Roman Koudelka, jemuž se ovšem nepodařilo projít do druhého kola.

Roman Koudelka skočil na norském můstku HS140 v prvním kole pouhých 114 metrů, sice přičítal čtyři body za špatné povětrnostní podmínky, ani tak to ale nestačilo na nejlepší třicítku. Nakonec z toho bylo 36. a zklamání, na postup totiž scházelo více jak deset bodů. 

První kolo si podmanil trochu překvapivě Němec Markus Eisenbichler, když si připsal pokus dlouhý 138 metrů a před druhým Polákem Kamilem Stochem (135 m) si utvořil náskok pěti bodů. Třetí příčku bral Japonec Rjoju Kobajaši (135,5 m). Menší krizi v Norsku podle všeho prožívá polská hvězda Dawid Kubacki (122,5 m), ten totiž postoupil do druhého kola až ze 28. místa. V něm si sice polepšil o tři příčky, přesto muselo panovat v polském týmu zklamání. 

Druhé kolo nabídlo divákům skvělou podívanou. Peter Prevc (125,5 m) o 0,4 bodu překonal vítěze prvního kola Markuse Eisenbichlera (120,5 m) a mohl slavit první výhru v této sezóně. Třetí příčku získal další německý reprezentant, konkrétně Stephan Leyhe (133 m).

Konečné pořadí ZDEOficiální sponzor

Partneři