Koudelka i Polášek v kvalifikaci uspěli, zvítězil Rjoju Kobajaši

3 min 45 s

Po závodech na středním můstku ve Val di Fiemme, kde se blýskl Roman Koudelka a bodoval i Viktor Polášek, pokračuje světový pohár v Titisee-Neustadtu. Do kvalifikace, kterou skákali oba dva čeští zástupci již pod vedením nového reprezentačního trenéra Antonína Hájka, nastoupilo jen 51 skokanů, takže pouze jeden zůstal za postupovou branou. Po nevýrazných výkonech v předešlých závodech vyhrál Rjoju Kobajaši, Koudelka byl šestadvacátý, Polášek čtyřicátý.

Již po prvním skoku bylo jasné, že o prvním nepostupujícím je zřejmě rozhodnuto, protože Korejec So-u Čchö dal jen 100 metrů. Horší nebyl nikdo. Byli k vidění i slušné skoky, Nor Buskum dal 129,5 metrů, výborně se prezentoval i Kanaďan Boyd-Clowes na 132 metrů a dlouho vedl.

Jako první z českého dua šel do kvalifikace Viktor Polášek a průměrných 121,5 metrů mu k postupu stačilo. Po svém skoku se zařadil na devátou příčku, celkově byl čtyřicátý a pokud bude chtít novoměstský skokan v sobotu bodovat, bude muset přidat. V době, kdy už vedl Džunširo Kobajaši, potvrdil slušnou formu Roman Koudelka. 129,5 metrů ho vyneslo na průběžné osmé místo, během dalšího průběhu kvalifikace porazil ještě šest skokanů a figuroval na 26. pozici.

Ve čtvrté desítce ulétl Robert Johansson na 135 metrů a byl o bod první, ovšem hned po něm ulétl na 138,5 metrů Stephan Leyhe a vedl o pět bodů. Němec se ale nakonec z vítězství v kvalifikaci neradoval. Neporazil ho vítěz Turné čtyř můstků Dawid Kubacki (osmé místo) nebo průběžný lídr světového poháru Karl Geigar (v kvalifikaci hned za Kubackim), ale Rjoju Kobajaši. Japonci se zřejmě vrací forma v pravý čas, šel na 137,5 metrů a vyhrál o 4,5 bodů.

Výsledky páteční kvalifikace najdete zde.