Koudelka drží krok se světovou špičkou, ve Willingenu byl šestý

4 min 9 s

Šesté místo obsadil skokan na lyžích Roman Koudelka v pokračování Světového poháru v německém Willingenu. Z kvarteta českých skokanů byl jediným, kterému se ve finále dařilo. Vítězství si připsal Polák Stoch.

Česká jednička v prvním kole opět ukázala, že s ní soupeři musí počítat. Po prvním kole byl Koudelka se 135ti metry čtvrtý, stejně jako na minulém podniku v Sapporu, který následně vyhrál. Jenže tentokrát český skokan ztrácel na čelo příliš. Průběžně vedoucí Polák Stoch měl na Koudelku náskok závratných šestnácti bodů. V druhé půli závodu sice pětadvacetiletý rodák z Turnova ještě 3,5 metru přidal, na nejlepší to ale tentokrát nestačilo. "Skoky byly po technické stránce dobré, dnes naopak chybělo trochu štěstí, přesto šesté místo je pro mě super," hodnotil kladně svůj další skvělý výsledek Koudelka, který v průběžném hodnocení Světového poháru aktuálně figuruje na čtvrté příčce.

Dalším Čechům už se ve Willingenu tolik nedařilo. Lukáš Hlava, který zaskočil za původně jmenovaného Kožíška, se neprobil kvalifikací. Ta se naopak povedla Jakubovi Jandovi, který v ní skončil čtrnáctý. První kolo závodu a předvedených 123,5 metru ho ale odsunuly až na konečnou 39. pozici. Jan Matura, který do závodu postoupil jako 34., se propadl na 49. příčku a také on už druhé kolo sledoval pouze jako divák.

Mistrem pátečního dne se stal Polák Kamil Stoch, který nedal ostatním soupeřům šanci. Vedl  si famózně již od kvalifikace a v prvním kole dokonce atakoval rekord můstku, když předvedl 147,5 metru. Ve druhém kole si pak výkonem 142,5 metru pojistil vítězství. Za sebou nechal Slovince Prevce a Němce Freunda.

Výsledky:

1. Kamil Stoch (147,5 m a 142,5 m, 276,6 b.), 2. P. Prevc (139 m a 144 m, 262,3 b.), 3. S. Freund (135,5 m a 146 m, 261,8 b.), 4. R. Velta (147,5 m a 137,5 m, 257,2 b.), 5. J. Tepeš (139 m a 140 m, 254,2 b.), 6. R. Koudelka (135 m a 138,5 m, 252,1 b.)....... 39. J. Janda, 49. J. Matura (nepostoupili do druhého kola)