×
Kontinentální pohár startuje v Lillehammeru. Vančura se vrátil do tréninku

Kontinentální pohár startuje v Lillehammeru. Vančura se vrátil do tréninku

05.12.2018

Víkendový program skokanů na lyžích bude podstatně ovlivněn špatným počasím, kvůli němuž byly s předstihem zrušeny závody v německém Titisee Neustadtu. Konat se tak budou pouze závody v Kontinentálním poháru, který bude mít premiéru v norském Lillehammeru.

O víkendu měli skákat muži a ženy v německém Titisee, ale kvůli prudkému dešti, který se v oblasti začal snášet, musel být Světový pohár kompletně zrušen.

Skákat se ovšem bude v norském Lillehammeru, kde se budou konat premiérové závody Kontinentálního poháru. Na místo, kde o víkendu skákaly ženy, vyrazí kromě Filipa Sakaly a Vojtěcha Štursy také Čestmír Kožíšek. Ten měl původně skákat v Titisee, ale po zrušení víkendového Světového poháru dostane příležitost nabrat formu na závodech nižší kategorie.

Skupina skokanů, jež bude alespoň zkraje sezony objíždět závody Kontinentálního poháru, se v posledních dnech připravovala v rakouském Ramsau. Na místních můstcích se kromě Sakaly se Štursou představili i František Holík a Tomáš Vančura, kteří ale ještě během závodů v Lillehammeru budou mít volno.

„Vančura se vrátil po problémech se zády a zatím vše drží a vypadá optimisticky,“ měl radost trenér Jakub Jiroutek. „Ve čtvrtek a v pátek byly odskákány dvě tréninkové jednotky, můstek byl výborné připravený a zvládli jsme kolem 24 skoků,“ podotkl.

Holík s Vančurou by se měli vrátit do Ramsau pokračovat v přípravě.Generální partner

Hlavní partner

Partneři