Kontinentální pohár: Rakušan Wohlgenannt vyhrál oba závody, bodoval pouze Kožíšek

5 min 27 s

V polském Zakopaném (HS140) se konaly dva závody Kontinentální poháru. Jeden se měl skákat již v sobotu, ale kvůli silnému větru byl odložen na neděli. Do druhého kola jednou proklouzl Čestmír Kožíšek, ostatní Češi se ani na jednom závodě do první třicítky nevešli. Dařilo se ale rakouskému skokanovi Ulrichu Wohlgenanntovi, který si doletěl pro dva triumfy.

Než se ale vrhneme na samotné závody, zajímavé věci se děly také ve včerejším zkušebném kole. Nor Benjamina Oestvold při něm totiž doletěl do vzdálenosti neuvěřitelných 150 metrů díky extrémně silnému větru pod lyže, čímž o 2,5 metru překonal rekord můstku v Zakopaném. Navíc se poprvé v historii takto dlouhý skok zaznamenal na území Polska.

První závod startoval již v osm ráno a zúčastnili se ho tři čeští reprezentanti. Zadařilo se pouze Čestmíru Kožíškovi, který v prvním kole skončil na 18. místě díky skoku, který byl dlouhý 130,5 metru. Viktor Polášek ale skočil pouhých 117,5 metru, což mu stačilo na 45. příčku. Radek Rýdl si v Kontinentálním poháru odbyl premiéru, zapsal si při ní 58. místo (113,5 metru).

Ve druhém kole už ale Čestmír Kožíšek nenavázal na svůj první povedený skok, protože ho zkrátil o sedm metrů, takže se propadl na 27. místo.

Nejvíce se dařilo Rakušanům, zejména pak Ulrichu Wohlgenanntovi, který si připsal suverénně nejdelší skok prvního kola (138 metrů). Ten sice ve druhém kole trochu zkrátil (133,5 metru), ale stejně před sebe nepustil krajana Manuela Fettnera, který tak bral stříbro. Nejlepší trojici uzavíral Slovinec Cene Prevc.

I ve druhém závodě, který se konal od 10:30, útočil Čestmír Kožíšek na druhé kolo, ale to mu těsně uteklo, protože tentokrát zapsal 33. pozici (123,5 metru). Zbylým dvou Čechům se zase nedařilo, dokonce si oba pohoršili. Viktor Polášek spadl na 53. příčku (106 metrů) a Radek Rýdl uzavíral pořadí celého závodu (95 metrů). Kýžené zkušenosti při své premiéře ale určitě získal.

"Zkušenost dobrá, ale skokanskou formu z Harrachova jsem na velkém můstku nepředvedl, což mě mrzí," hodnotil závod devatenáctiletý český skokan.

Ulrich Wohlgenannt byl opět k nezastavení. Tentokrát si sice nepřipsal nejdelší skok první rundy, ale zářil v té druhé, čímž dohnal ztrátu na svého krajana Markuse Shiffnera a dokonce ho předčil. Ten sice zaznamenal nejdelší skok prvního kola (143,5 metrů), ale druhé kolo mu už nevyšlo a musel se tak spokojit s druhým místem. To byl jediný spot, kde se měnilo obsazení, protože i tentokrát bral bronz Cene Prevc.