Janda zahájil Courchevel osmým místem, bodovali i Hlava s Poláškem a Blažkovou

4 min 13 s

První závod letní Grand Prix zahájili nejlépe polští skokané. Z vítězství se radoval Maciej Kot před svým kolegou Stochem a Rakušanem Kraftem. V dobré formě se předvedl zkušený Jakub Janda, který se dokázal protlačit do nejlepší desítky a skončil osmý. Bodovali i Hlava s Poláškem a skokanka Blažková.

Přes včerejší diskvalifikaci sedmi závodníků se k úvodnímu závodu spustilo celkem 46 skokanů. Dobrou formu od začátku prokazoval Jakub Janda, který v prvním dějství dolétl na značku 131 metrů a připsal si na začátek pěknou sedmou příčku. Dalším českým závodníkem byl Lukáš Hlava, po zdařilé včerejší kvalifikaci i on předvedl solidní skok 127,5 m a dělil se se Slovincem Hvalou o patnácté místo. Do nejlepší třicítky se prokousal také Viktor Polášek, za 126 m bral devětadvacátou pozici.

Nejdelší skok ukázal po prvním kole Polák Kot 129,5 m a ujal se průběžného vedení před svým kolegou Stochem a třetím Rakušanem Kraftem.

Ve finále si Janda o místo pohoršil, 123 m mu nakonec zajistilo nejlepší český výsledek a osmé místo. „Přes tréninkové trápení jsem dnes první skok trefil výborně a standartním skokem ve finále to stačilo na osmé místo,“ zhodnotil své počínání zkušený Janda. O tři místa si naopak polepšil Lukáš Hlava, ten díky 123 m poposkočil a v konečném výsledku mu patřila dvanáctá příčka, o kterou se dělil s letcem Kranjecem. „Oba skoky byly lehce uspěchané za hranou, přesto výsledek je lepší než moje provedení skoku dnes, ale jsem spokojený,“ okomentoval  výsledek závodník Dukly Liberec. Na body dosáhl v prvním letním klání Viktor Polášek, 124,5 m ve druhém kole mu zajistilo šestadvacáté místo.

Vítězství si dnes nenechal ujít Maciej Kot, který si ho pohlídal před druhým Stochem a třetím Kraftem.

V ženách si nejlepší třicítku vyskákala také Barbora Blažková, která v Courchevelu skončila devětadvacátá.