Indráčkové v Rakousku první desítka unikla, na bodech i Ptáčková

3 min

České reprezentantky Karolína Indráčková a Štěpánka Ptáčková vyrazily tento víkend do rakouského Stamsu, kde absolvují dvojici závodů v rámci Kontinentálního poháru. V sobotním dějství této zastávky během letní sezony se obě Češky prokousaly na bodová umístění.

Kája Indráčková na středním můstku HS115 založila do závodu velmi slušným skokem dlouhým 92 metrů, po kterém figurovala před finálovým kolem na 11. příčce. V kole druhém si ovšem metrově mírně pohoršila a s 88,5 metry obsadila konečné 12. místo.

Vůbec poprvé se tak v rámci Kontinentálního poháru nevešla do elitní desítky. Doposud měla na kontě tři čtvrtá místa z polského Szczyrku a norského Lillehammeru. I tak ovšem drží v průběžném pořadí Kontinentálního poháru průběžné třetí místo, přičemž je před ní už jen jeden závod, a to nedělní ve Stamsu.

Na body se dostala také Štěpánka Ptáčková. Ta po prvním kole figurovala na 26. místě za 75 metrů a ve druhém kole si dokázala své umístění vylepšit. Skočila totiž 79,5 metrů a posunula se na 24. příčku.

Vítězkou závodu se stala domácí Eva Pinkelnigová, jež předvedla skoky dlouhé 109,5 a 107,5 metrů a porazila aktuálně vedoucí ženu Kontinentálního poháru, Maritu Kramerovou, o 3,8 bodů. Třetí skončila Slovinka Ursa Bogatajová.

Konečné pořadí sobotního závodu naleznete zde.