×
Indráčková znovu druhá za Rogeljovou! V pětce i patnáctiletá Ulrichová

Indráčková znovu druhá za Rogeljovou! V pětce i patnáctiletá Ulrichová

08.07.2019

Parádní víkend českých skokanek v polském Szczyrku pokračoval i v neděli. Ve druhém závodě FIS Cupu se znovu na druhé místo vyšvihla Karolína Indráčková, jež opět prohrála pouze s favorizovanou Špelou Rogeljovou, tentokrát však o pouhých 1,4 bodu. Páté místo vybojovala teprve patnáctiletá Klára Ulrichová.

Sobotní závod v Szczyrku byl z českého pohledu senzační. A ten nedělní příliš za sobotními výsledky nezaostával. Pětice českých skokanek se tentokrát umístila v první dvacítce a na vrcholu byla znovu zkušená Karolína Indráčková.

Jednadvacetiletá reprezentantka zopakovala sobotní druhé místo, když si pro druhé stupně vítězů na mezinárodních pohárových závodech v kariéře doskákala po výkonech dlouhých 96 a 95,5 metrů. Indráčkovou, stejně jako v sobotu, pokořila pouze Slovinka Rogeljová.

Své osobní maximum si vylepšila Klára Ulrichová. V sobotu obsadila šesté místo a v neděli svůj výsledek ještě o jednu příčku vylepšila. Patnáctiletá talentovaná skokanka skočila v obou kolech 88,5 metrů.

Do první desítky se vešla ještě Zdenka Pešatová, která obsadila 9. místo. Po 76,5 metrech z prvního kola si ve druhém dějství polepšila o rovných deset metrů a z elitní desítky odsunula svou krajanku Štěpánku Ptáčkovou, jež skončila na 11. místě. Veronika Jenčová se usadila na konečném 18. místě.

Mezi muži se tentokrát českým reprezentantům na body dosáhnout nepodařilo. Dušan Doležel, jenž v sobotu bodoval za 27. pozici, se tentokrát usadil na 36. příčce. Petr Vaverka skončil na 38. místě a do první padesátky se vešel ještě Benedikt Holub za 44. místo.

Foto: Tomáš VamberaGenerální partner

Hlavní partner

Partneři