Indráčková v Norsku sahala po bedně. Prohrála jen s Japonkami

3 min 42 s

Další skvělý závod v této letní sezoně má za sebou Karolína Indráčková. Aktuálně nejlepší česká skokanka se na Kontinentálním poháru v Lillehammeru nevešla na stupně vítězek jen kvůli převaze japonských favoritek a obsadila vynikající čtvrté místo.

Karolína Indráčková navázala na fantastické výkony, které během letní sezony předvádí a po senzačním šestém místě na Grand Prix ve Frenštátě pod Radhoštěm si připsala po měsíci další skvělý výsledek. V norském Lillehammeru byla čtvrtá.

Indráčková byla čtvrtá už po prvním kole, kdy předvedla parádních 93,5 metrů. V kole druhém sice skočila o osm metrů méně, ale i tak se s přehledem udržela na čtvrté pozici. Pro českou reprezentantku to bylo už třetí čtvrté místo v Kontinentálním poháru v této sezoně. Stejné umístění vybojovala při dvou závodech v polském Szczyrku.

Trochu smůlou Indráčkové bylo, že do Lillehammeru vyrazily favorizované Japonky v čele se Sarou Takanašiovou, která také celý závod vyhrála po skocích dlouhých 101 a 94 metrů. I další dvě místa před českou skokankou obsadily Japonky s bohatými zkušenostmi ze Světového poháru. Druhá skončila Juki Itová a třetí Nozomi Marujamaová. Na tu Indráčková ztratila 13,8 bodů.

Na body se v Lillehammeru dostala ještě Štěpánka Ptáčková za 26. místo. Už v prvním kole skončila Klára Ulrichová (36. místo) a Zdenka Pešatová nakonec k závodu nenastoupila. Výsledky prvního závodu v Lillehammeru naleznete zde.

Karolína Indráčková se zároveň posunula v celkovém hodnocení Kontinentálního poháru na 3. místo za Norku Hansenovou, jež vyhrála dva závody ve Ščučinsku, a Rakušanku Kramerovou. Ta ovládla závody v Szczyrku. Průběžné pořadí Kontinentálního poháru naleznete zde.