×
Hlava a Vančura oslavili narozeniny, příprava však je stále v plném proudu

Hlava a Vančura oslavili narozeniny, příprava však je stále v plném proudu

11.09.2018

Hned dva oslavence v kádru českých skokanů na lyžích jsme mohli najít 10. září. Své 33. narozeniny oslavil dlouholetý reprezentant Lukáš Hlava, přesně o jedenáct let mladší je pak talentovaný Tomáš Vančura. Oba své narozeniny ovšem tráví v Rusku, odkud se vrací ze závodů letní Grand Prix v Čajkovském. Oslavencům pochopitelně přejeme hodně úspěchů, zdraví a životní pohody.

Úspěšná příprava českého skokanského týmu na novou sezonu pokračuje v rakouském Stamsu. Zde se pod dohledem trenérů Davida Jiroutka a Antonína Hájka připravuje česká jednička Roman Koudelka společně s Filipem Sakalou, Františkem Holíkem a Vojtěchem Štursou. Ostatní, kteří vycestovali k neuskutečněnému závodu letní Grand Prix v ruském Čajkovském, budou absolvovat individuální tréninky a ve čtvrtek by měli absolvovat tréninkové skok na Ještědu.

O tomto víkendu jsou také v plánu závody Kontinentálního poháru v hlavním městě Norska, v Oslu. Těch by se měli zúčasnit mladíci Tomáš Vančura, Vojtěch Štursa a Viktor Polášek. Do závěrečných závodů letošního seriálu letní Grand Prix už naskočí opět Roman Koudelka. Představit by se měl jak v Rasnově, tak i ve zbylých dvou podnicích v Hinzenbachu a Klingenthalu. Rád by zcela jistě zaútočil na celkovou desítku seriálu.

Společně s Koudelkou by pak závěrečné závody přípravného seriálu před startem zimní sezony měli absolvovat také Lukáš Hlava, Čestmír Kožíšek a Viktor Polášek. S týmem vyrazí David Jiroutek a Antonín Hájek. Jakub Jiroutek pak absolvuje závody Kontinentálního poháru v Oslu, v Zakopaném a v Klingenthalu. „Příprava probíhá, je před námi ještě 2,5 měsíce tréninku. Zkoušíme materiál, skokani však stále ještě bojují s nadváhou. Někdo udělal větší pokrok a někdo žádný. Dnešní sport je o tom, kolik tomu dá každý skokan sám. Společný trénink činí 50%, ale je potřeba, aby závodník sám přidával dalších 50%," doplňuje právě bratr šéftrenéra reprezentace Jakub.Generální partner

Hlavní partner

Partneři