František Holík: Rád bych pravidelně bodoval v Kontinentálním poháru. Co by chtěl zlepšit?

František Holík: Rád bych pravidelně bodoval v Kontinentálním poháru. Co by chtěl zlepšit?

4 min 26 s

František Holík za sebou nemá nejpovedenější sezonu. V zimní části se mu nepodařilo ani jednou umístit v nejlepší třicítce ať už Kontinentálního poháru, nebo také FIS Cupu. Co je potřeba zlepšit? A jak probíhá jeho příprava? Nejen o tom se rozpovídal v našem rozhovoru.


Jak pandemie ovlivnila vaši přípravu na novou sezonu?
Ani moc neovlivnila. Po sezoně jsme měli dva týdny pauzu, následně každý trénoval individuálně v místě bydliště.  Toho jsem využil a trénoval s Čestmírem Kožíškem. Nejdříve jsme se scházeli v Harrachově, po otevření posiloven i v Liberci. Právě to, že jsme nemohli být všichni pohromadě, bylo jedinou takovou komplikací.

Uvítal jste tuto spolupráci s Čestmírem Kožíškem?
Jednoznačně. Pokud bych musel trénovat sám, tak by mě to nejspíše přestalo po chvíli bavit. Jsem tedy moc rád, že jsem mohl chodit trénovat s Česťou. Chodili s námi i trenéři Jakub Jiroutek a Lukáš Hlava, takže v tomhle ohledu to bylo naprosto ideální.

Co říkáte na návrat do kolektivu?
Jasně, těšil jsem se. Hlavně na první soustředění, kde se všichni sejdeme.

Jaké si kladete cíle na příští sezonu?
Chtěl bych bodovat pravidelně v Kontinentálním poháru. Chtěl bych se dostat do pozice, kdy bych jezdil na závody s tím, že budu soupeřit v nejlepší třicítce. Takhle jsem to už měl v srpnu, rád bych tedy byl, kdyby se mi podařilo být v tomhle nastavení celou sezonu.

A nakouknou třeba do Světového poháru?
To je další krok, který s tím souvisí. Když budu pravidelně bodovat v Kontinentálním poháru, tak je pak šance, že se probojuji i do Světového poháru. Bez toho to nejde.

Co je k tomu potřeba zlepšit?
Určitě přechod v letové fázi po odrazu, prvních třicet čtyřicet metrů. Tam mám největší mezeru. Občas vyletím, kroutí mě to. Mám s tím v letu problémy, když se to pak opakuje často, tak si člověk přestává věřit.