Foto i video: Ohlédnutí se za vydařenými závody českých skokanů na lyžích ve Wisle

2 min 40 s

První individuální závod světového poháru a hned úspěšný. Čeští skokani ve Wisle nejprve postoupili v sobotním týmovém závodu do druhého kola a skončili na osmém místě. V neděli přišel ještě výraznější posun! Všichni tři čeští závodníci prošli z prvního kola do druhého. Nejlépe se vedlo Viktoru Poláškovi, jenž skončil na 12. místě a zaznamenal tak nejlepší výsledek od března 2017, kdy byl Roman Koudelka v Trondheimu devátý. Zkušený český skokan byl ve Wisle na 25. místě a Lukáš Hlava bral dva body za 29. pozici. Další zastávkou světového poháru je finská Ruka a přejme si, aby závod u polárního kruhu vyšel českým reprezentantům také. Začíná se páteční kvalifikací, o víkendu jsou na programu dva individuální závody.

Viktor Polášek v letové fázi

Viktor Polášek po svém skoku. Nakonec se mohl radovat z výborného 12. místa, což je jeho kariérní maximum.

Roman Koudelka během letu

Dojezd Romana Koudelky

Vyjde to? Roman Koudelka se v individuálním závodu dostal do druhého kola ze 30. místa a ve finálovém kole si polepšil o pět míst.