×
Forfang slaví třetí triumf kariéry, Koudelka byl třiadvacátý

Forfang slaví třetí triumf kariéry, Koudelka byl třiadvacátý

01.12.2018

Norský reprezentant Johann Andre Forfang opanoval čtvrtý individuální podnik letošní sezony světového poháru. V ruském Nižném Tagilu byl po prvním kole na třetím místě, ale výborným výkonem ve finále závodu vyskočil na nejvyšší stupínek. Nejlepším Čechem byl třiadvacátý Roman Koudelka.

Skokan z Lomnice nad Popelkou vystřihl v první sérii skoků velmi hodnotný pokus a za vzdálenost 121,5 metru držel solidní sedmnáctou příčku. Jako poslední se protáhl do druhého kola Čestmír Kožíšek. Za solidní pokus do vzdálenosti 122,5 metru byl třicátý. Pokus naopak nevyšel Viktoru Poláškovi. Juniorský mistr světa zaznamenal jen 115,5 metru a umístil se v páté desítce.

Na prvním místě se po prvním kole udržel suverén posledních závodů Rjoju Kobajaši. Předvedl třetí nejdelší skok první části závodu a měl drobný náskok před Polákem Piotrem Žylou a zmiňovaným Norem Forfangem. Skok naopak stoprocentně nevyšel Kamilu Stochovi, jenž byl za 123,5 metru až čtrnáctý.

Zatímco ve druhém kole se Čestmír Kožíšek dokázal o jedno místo posunout, Roman Koudelka nepředvedl tak kvalitní pokus a propadl se do třetí desítky. Vysoko dopředu naopak ze zadních pozic zamířila dvojice Jevgenij Klimov a Antti Aalto. Do desítky se dle očekávání dostali i Stoch, Robert Johansson nebo Stephan Leyhe.

Ve férovém souboji si to však o pomyslné medaile rozdala nejlepší trojka prvního kola. Skvěle zaútočil Johann Andre Forfang, který v těžkých podmínkách předvedl 129 metrů a o dvě desetiny porazil druhého Piotra Žylu. Rjoju Kobajaši naopak předvedl horší skok a se ztrátou 2,4 bodu obsadil nakonec třetí místo. Forfang tak obstaral první norský triumf sezony.

Kvalifikace na nedělní závod začíná ve 14:30, první kolo je pak na programu od 16:00.

Konečné výsledky závodu: 1. Forfang (Nor.) 264,4, 2. Žyla (Pol.) 264,2, 3. R. Kobajaši (Jap.) 262,0, 4. Lehye (Něm.) 252,9, 5. Kraft (Rak.) 250,4, 6. Johansson (Nor.) 244,6,.....23. KOUDELKA (ČR) 218,0, 29. KOŽÍŠEK (ČR) 207,3, 42. POLÁŠEK (ČR) 96,5.Generální partner

Hlavní partner

Partneři