FIS Cup: Češi v poslední zkoušce před MSJ do druhého kola nepostoupili

3 min 52 s

Česká skvadra ve složení František Lejsek, Radek Rýdl, Petr Vaverka a Kryštof Hauser vyrazila do finského Lahti (HS100), kde ji čeká Mistrovství světa juniorů. Ještě před tímto sportovním svátkem se na okraji jezera Vesijärvi uskutečnily dva závody FIS Cupu, ve kterých se bohužel žádnému českému skokanovi bodovat nepodařilo.

Úvodní závod FIS Cupu ve finském Lahti byl naplánován na sobotní odpoledne, přesněji se první skokan pustil z můstku v 17:50. Češi nikterak nezářili už v trénincích, a tak by byl samotný postup do druhého kola velkým úspěchem.

Bohužel jsme se ho nedočkali. Nejlepším českým reprezentantem v sobotu byl František Lejsek, jenž mezi 82 skokany ve startovní listině urval 46. příčku za skok dlouhý 88 metrů. Jeho kolegové se seřadili až v sedmé desítce – 64. skončil Radek Rýdl (85,5 m), 65. Petr Vaverka (84,5 m) a 66. Kryštof Hauser (83,5 m).

Měření sil ovládl Rakušan Hannes Landerer (98 a 98 m), kterého na stupních vítězů doplnili Švýcar Dominik Peter (99,5 a 99 m) a další závodník ze země našich jižních sousedů – Maximilian Ortner (96 a 98 m).

Nedělní klání započalo o hodinu dříve, a i tentokrát z toho nebyla pro český výběr bodová radost. Nejvýše z Čechů vystoupal Radel Rýdl, který se svým skokem dlouhým 86,5 metru získal v konečném pořadí 41. pozici.

Stejně jako v sobotu, tak i v tomto případě se ostatní reprezentanti rozeseli v sedmé desítce. 61. příčku obsadil František Lejsek (82 m), 64. Kryštof Hauser (81 m) a 67. Petr Vaverka (82,5 m).

Závod si podmanila vycházející hvězda švýcarského skoku Dominik Peter (93,5 a 97,5 m). Druhé místo připadlo Rakušanu Maximilianu Ortnerovi (95,5 a 94 m), to třetí pak Slovinci Žaku Mogelovi (92,5 a 97 m).

Program skokanů pokračuje ve středu. V rámci Mistrovství světa juniorů se odskáče individuální závod, o den později zase ten týmový.