Domácí mistrovství vyhrál Čestmír Kožíšek a Klára Ulrichová

5 min 57 s

V neděli 20.9.2020 proběhlo mistrovství České republiky ve skoku na lyžích. Na můstku ve Frenštátu pod Radhoštěm se z vítězství radoval Čestmír Kožíšek, který triumfoval s náskokem tří bodů nad Viktorem Poláškem a bronzovým Filipem Sakalou. Ženskou kategorii naprosto jasně ovládla Klára Ulrichová, jenž se zároveň stala vítězkou v juniorkách. Za ní se na stupních vítězů seřadila Karolína Indráčková a Štěpánka Ptáčková. Závod juniorů vyhrál Jiří Konvalinka, mezi dorostenci získal těsné prvenství David Rygl.

Čestmír Kožíšek zadělal na vítězství již prvním skokem, kdy dokázal dát výborných 106 metrů a vedl o 5,5 bodů před Viktorem Poláškem (103 metry). Kožíškovi na prvenství stačil i třetí výkon ve druhém kole za 94 metrů. Polášek totiž přidal jen o půl metru více a se svým reprezentačním parťákem prohrál o tři body. Na třetí pozici skončil Filip Sakala, který předvedl výkony na 101,5 metrů a 94,5 metrů. Za tímto triem se umístili Benedikt Holub, František Holík, Damián Lasota a Camilo Hauke. Na domácím šampionátu neskákal Roman Koudelka, kterého opět provází zranění a přejeme mu brzké uzdravení!

Kompletní pořadí najdete zde.

Závod žen byl po prvním kole hodně vyrovnaný. Klára Ulrichová totiž skočila 101,5 metrů, Karolína Indráčková jen o metr a půl méně a mezi oběma závodnicemi byl rozdíl pouze půl bodu. Rozhodlo tak druhé kolo. Rovných 90 metrů v podání Indráčkové na vítězství stačit nemohlo, jelikož Ulrichová téměř navázala na svůj skok z kola prvního. Dala 98,5 metrů a vyhrála o 6,5 bodů. Třetí pozici brala Štěpánka Ptáčková (90,5 + 78 m) na čtvrtém místě figurovala Zdena Pešatová. Čtyři závodnice ze ženského závodu byly zároveň klasifikovány i v klání mezi juniorkami. V této kategorii vyhrála Klára Ulrichová za Štěpánkou Ptáčkovou a Terezou Koldovskou. Čtvrtá byla Jolana Hradilová.

Výsledky žen najdete na tomto odkazu, pořadí juniorek tady.

Mezi juniory bylo hned jedenáct přihlášených skokanů. Triumf si zejména díky výbornému druhému kolu (100 metrů) zajistil Jiří Konvalinka, který útočil po prvním kole z druhého místa. Velký posun zaznamenal Jakub Šikola, který byl po prvním kole pátý, ale 95 metrů ho vyneslo na druhou pozici. Nejlepší pozici z kola prvního po 97,5 metrech držel Kryštof Hauser, ale třetím nejhodnotnějším skokem finále klesl právě na třetí stupínek.

Kompletní pořadí juniorů najdete zde.

Vítězství mezi dorostem vybojoval David Rygl, který byl po prvním kole až pátý. Ale za výborných 103 metrů ve finále se dostal až na stupínek nejvyšší. O 1,5 bodů porazil druhého Filipa Křenka, který šel do finále z třetí pozice. Průběžné vedení, stejně jako mezi juniory, neudržel Lukáš Doležal, jenž klesl z prvního místa na třetí.

Na výsledky dorostu se můžete podívat tady.