×
Domácí mistrovství mi zvedlo sebevědomí, těší Filipa Sakalu

Domácí mistrovství mi zvedlo sebevědomí, těší Filipa Sakalu

05.10.2020

Jako den a noc. Zatímco v závodech Kontinentálního poháru ve Wisle se Filipu Sakalovi nedařilo, na mistrovství České republiky ho mohli jeho skoky opět těšit. „Dlouho jsem neskákal tak špatně jako ve Wisle. Snad to byl ojedinělý výpadek. Naopak domácí mistrovství mi zvedlo sebevědomí a jsem rád, že jsem to po Wisle nezabalil,“ hlásí nadějný skokan na lyžích.

Filip Sakala velice upřímně povídá o tom, co se ve Wisle stalo a proč mu jediné dva závody Kontinentálního poháru nevyšly tak, jak by si sám představoval: „Chyba byla určitě ve mně. Přijel jsem tam trošku nahecovanější, než je u mě obvyklé. Pak se tím otevře prostor pro chyby a utíká hrozně moc věcí. Panikařil jsem, byl jsem zbrklý… Hlavně jsem změnil boty a trošku bojoval s těžištěm. Na takovém můstku, jako je Wisla, musí být člověk stoprocentně “ready“, jinak je to katastrofa, která se mi stala. Přesnou příčinu špatných skoků zatím nevíme. Sám tomu nerozumím, dlouho jsem tak špatně neskákal. Snad to byl ojedinělý výpadek a do zimy jsem už si snad všechno vybral,“ věří český skokan na lyžích, že v hlavní fázi sezony bude předvádět výrazně lepší výkony.

A třeba na ně najel už na domácím šampionátu, kde si vyskákal třetí místo za vítězným Čestmírem Kožíškem a druhým Viktorem Poláškem. „Takový výsledek je pro mě po pátečních a sobotních skocích ve Wisle malý zázrak. Těší mě, že jsem zvládl hlavně první kolo mistrovství ČR. Oproti tréninku jsem se zlepšil o pět metrů, to beru jako pozitivum. Hlavně mi to zvedlo sebevědomí, že jsem po Wisle nic nezabalil. Šel jsem si za mistrovstvím a možná mám na víc než na třetí místo, ale momentálně ne,“ opět hodnotí na rovinu své výkony na českém mistrovství.

K dobrému výsledku možná pomohl i můstek. Když porovnává Wislu a Frenštát, plusové body jdou jednoznačně za můstkem v areálu Jiřího Rašky. „Wisla mi nesedí. Ve Frenštátu je rychlejší nájezd a ostřejší rádius a to je pro mě daleko lehčí,“ povídá Filip Sakala, kterého během letní přípravy postihl koronavirus a nucená karanténa. Dle jeho slov se ale o žádný závažný problém nejednalo. „Nijak zvlášť mi to zabrat nedalo. Mohl jsem trénovat doma, odpočinul jsem si a prodělal jsem příjemnou chřipku. Pak jsem začal trénovat normálně dále,“ hodnotí s úsměvem.

Cíle do nové sezony má syn slavného skokana na lyžích Jaroslava Sakaly stále stejné – sbírat body do světového poháru. A věří, že když se vyvaruje chyb podobných jako ve Wisle, tak to půjde. „Chci bodovat ve světovém poháru. Věřím, že na to mám. Loni pro mě byl světový pohár velkou školou. V jednom rozhovoru jsem říkal, že jsem udělal hodně chyb, které letos nezopakuji. Pokud vše půjde tak, jak má, a hlavně pokud závody budou, tak věřím, že to bude dobré,“ neztrácí optimismus čtyřiadvacetiletý reprezentant.Oficiální sponzor

Partneři