×
Do bojů o korunu Krále bílé stopy 2015 jistě zasáhne i skokan na lyžích Roman Koudelka

Do bojů o korunu Krále bílé stopy 2015 jistě zasáhne i skokan na lyžích Roman Koudelka

15.05.2015

Ani v letošní anketě Král bílé stopy samozřejmě nechybí skokani na lyžích. Největším skokanským favoritem na zisk cenné koruny je po famózní sezóně Roman Koudelka.

Nominovaní skokani na lyžích:

 

ROMAN KOUDELKA

 

 

Poolympijskou sezónu může Roman Koudelka bez rozmýšlení prohlásit za splněný sen. Čtyřikrát vystoupal ve Světovém poháru na nejvyšší stupínek, když triumfoval v Klingenthalu, Lillehammeru, Engelbergu a Sapporu. Na pódiu stál i v dalších čtyřech závodech a celkem osmnáctkrát mu v seriálu patřila čestná pozice mezi deseti nejlepšími. V konečném seriálovém hodnocení skončil Roman Koudelka sedmý. Pětadvacetiletý lomnický skokan se ukázal i na únorovém mistrovství světa ve švédském Falunu, kde obsadil v individuálních závodech čtvrté a osmé místo, osmí byli Češi i v týmovém závodě.

 

VIKTOR POLÁŠEK

 

 

Teprve sedmnáctiletý talent českéko skoku na lyžích se dokázal nominovat na mistrovství světa do Falunu, a to i přesto, že se až do loňského léta aktivně věnoval severské kombinaci. Poprvé v kariéře se v letošní sezóně také postavil na start Světového poháru, když závodil na velkém můstku v japonském Sapporu. Nejvíc zkušeností však student gymnázia v Novém Městě na Moravě načerpal v závodech Kontinentálního poháru. Cennými výsledky je například třináctá příčka ze Sappora, či šestnáctá a devatenáctá z Nižného Tagilu. Viktor Polášek se neztratil ani na juniorském mistrovství světa v kazašském Almaty, kde skončil osmý v individuálním a devátý v týmovém závodě.

 

 

Oficiálním partnerem KBS 2015 je RWEGenerální partner

Hlavní partner

Partneři