×
Čtyřdílný seriál letního mistrovství ČR závodů žáků a žaček vyvrcholil ve Frenštátu

Čtyřdílný seriál letního mistrovství ČR závodů žáků a žaček vyvrcholil ve Frenštátu

08.10.2018

Ve Frenštátu pod Radhoštěm byl první říjnovou neděli ukončen čtyřdílný seriál letního mistrovství České republiky žáků a žaček ve skocích na lyžích. Nejprve se skákalo v Lomnici nad Popelkou, poté v Harrachově a třetí závod proběhl v Rožnově pod Radhoštěm. Z těchto čtyř závodů se do výsledného pořadí počítaly vždy tři nejlepší výsledky. Pojďme se ohlédnout, kdo zvítězil v kategoriích žáků a žaček 9-10 let a 11-12 let.

Kategorie žáci 9 a 10 let (ročník 2009 a mladší):

Ve Frenštátu si nejlépe vedl Ondřej Sova, který navázal na vítězství v Rožnově a Harrachově. Do celkového hodnocení se mu tak nepočítalo pouze čtvrté místo z prvního závodu v Lomnici. Sova zvítězil o téměř 24 bodů před Matějem Skoupým, jenž byl nejlépe třetí v Harrachově. Bronz získal Šimon Kabeláč, kterému na Skoupého ztratil jen 1,5 bodů. Kabeláč do celkového pořadí přitom bral druhé, třetí a zase třetí místo, ale závod ve Frenštátu se mu nevydařil a skončil až devátý. Smůlu měl Marek Škorpil, jenž byl první v Lomnici a druhý v Rožnově a Frenštátě, ale celkově skončil až šestý.

 

Kategorie žačky 9 a 10 let (ročník 2009 a mladší):

Letní seriál se stal jasnou záležitostí Julie Ošmerové, která v prvním klání v Lomnici sice skončila třetí, ale poté další tři závody vždy jasně vyhrála. Ošmerová zvítězila o téměř 40 bodů před Barborou Štěpánkovou, která byla nejlépe druhá v Harrachově. Třetí pozici brala Nikola Rezlerová, jenž jí uhájila před dotírající Terezou Sadvarovou. Až pátá skončila Leontýna Tajčová. Ta vyhrála úvodní závod v Harrachově a poté byla třetí a druhá, jenže závěr ve Frenštátu jí nevyšel.

 

Kategorie žáci 11 a 12 let (ročník 2007 a 2008):

Také v této kategorii platilo, že měla jednoznačného vítěze. A to skutečně – Jáchym Hrdina totiž vyhrál všechny čtyři závody a neměl vůbec žádnou konkurenci. Jeho celkový součet byl 727,4 bodů. Rozhodovalo se tak pouze o dalších stupních vítězů. Druhý skončil Tom Hanák s 643,5 body, jenž si nejlépe vedl při druhém a třetím závodu, kdy bral třetí místa. Bronz nakonec ubránil Jakub Šusta (632,4 b.), kterého čtvrtý Jiří Černý ve Frenštátu stahoval, co mohl, ale nakonec na něj ztratil 3,3 bodů.

 

Kategorie žačky 11 a 12 let (ročník 2007 a 2008):

Naopak tato ženská kategorie byla velice vyrovnanou. Před závěrečným závodem bylo vše otevřené, vedla totiž Daniela Peštová pouze o čtyři body před Natálií Nejedlovou a další čtyři body ztrácela Eva Hollmannová. Poté už byly rozestupy velké. Hollmannová skončila ve Frenštátě třetí (předtím byla třetí, třetí a druhá) a celkově jí patřilo stejné místo. Nejedlová při posledním závodu vyhrála a naskákala na Peštovou 4,8 bodů, takže v celkovém součtu zvítězila o POUHÝCH osm desetin!

 

Závody ve Frenštátě pod Radhoštěm byli již 43. ročníkem Čokoládové ceny a vítězové frenštátského závodu (nikoliv celého seriálu) si odvezli tradiční dort se skokanským můstkem.Generální partner

Hlavní partner

Partneři