×
COC Wisla: Skokan Sakala neuhájil pódiový post, nakonec uzavíral elitní desítku

COC Wisla: Skokan Sakala neuhájil pódiový post, nakonec uzavíral elitní desítku

19.08.2017

Druhým závodem v polské Wisle pokračovala minisérie Beskydského Turné. Polskému týmu přebral prvenství Slovinec Miran Zupančič, Filip Sakala neuhájil třetí pódiový post a nakonec uzavíral elitní desítku.

Oči českých fanoušků potěšil hned úvodním skokem Filip Sakala, který doskočil na metu 125,5 m, za což mu patřila hned třetí příčka. Na druhé místo ztrácel po prvním kole český reprezentant pouze šest desetin a na vítěze Klemense Muranku devět desetin. Do nejlepší patnáctky se dokázala vtěsnat další dvě česká želízka. Nadějný výkon 123 m přinesl Lukáši Hlavovi dvanáctou příčku a Jakub Janda za 122 m byl patnáctý.

Dále se neprokousali 43. Čestmír Kožíšek 119 m a 53. František Holík 117 m.

Filip Sakala útočí na pódiové příčky

Sakalovi se nepodařilo uhájit průběžné třetí místo z úvodního dějství a skokem 122,5 m se propadl a nakonec uzavíral elitní desítku. „Bohužel se pereme s technikou, odraz jako šipka do vody,“ posteskl si trenér Jakub Jiroutek, který na část reprezentace dohlíží v Polsku. Metry ubrali i zkušení matadoři, Lukáš Hlava 121,5 m bral sedmnácté místo a Jakub Janda za 120,5 m byl dvaadvacátý.

Polskou nadvládu rozrazil Slovinec Miran Zupančič, který se výkonem 130,5 m postavil do čela výsledkové listiny. Druhý skončil Polák Klemens Muranka a třetí Ital Alex Insam.

Zítra se skokani přesunou do Frenštátu pod Radhoštěm, kde vyvrcholí celá beskydská minitour.

Podrobné výsledky najdete zde:

http://medias1.fis-ski.com/pdf/2018/JP/3101/2018JP3101RL.pdf

 

 Generální partner

Hlavní partner

Partneři