×
COC Oslo: Janda druhý, životní výsledek pro skokanku Pešatovou

COC Oslo: Janda druhý, životní výsledek pro skokanku Pešatovou

19.09.2015

Další pódiové příčky si na své konto připisuje český skokan na lyžích Jakub Janda, který skončil druhý v závodu Kontinentálního poháru v Oslu. Vančura s Kožíškem na body nedosáhli. Životního výsledku dosáhla také skokanka Pešatová, jež se umístila na sedmé příčce.

Na závody do Osla vyrazila skokanská reprezentace s koordinátorem Jiroutkem a s reprezentanty Jandou, Kožíškem a Vančurou. V sobotu se dařilo hned na dvou frontách. V dopoledním závodě se velký úspěch podařil jediné české skokance Pešatové, která předvedla letošní maximum v podobě sedmého místa.

 

Sedmé místo pro skokanku Pešatovou

Po prvním kole za 83 m figurovala sice na jedenáctém místě, ale ve finále předvedla velelet a přidala ke skoku z prvního kola hned deset metrů. 93 metrů ji tak katapultovalo na vynikající sedmou příčku. ,,Trochu se tu mění vítr, první skok jsem pokazila. Ale druhý vyšel skvěle, ani jsem nedoufala v tak pěkný výsledek. Můstek mi sedí. Pokusím se ještě zítra zabodovat," říkala desenská závodnice.

Jak se dalo očekávat, sobotní závod ovládly dvě Norky Maren Lundby a Line Jahr. Zvítězila Lundby s výkonem 86 m a 102 m, kdy celkově získala 224 bodů. Její kolegyně Line Jahr byla po prvním kole se skokem 89 m v čele, ale konečných 96,5 m bohužel na vítězství nestačilo. S celkovým součtem 215,2 b. brala jednatřicetiletá závodnice druhé místo.První stupně vítězů okusila dnes patnáctiletá Němka Agnes Reisch, která díky vyrovnaným výkonům 88 m a 87 m se mohla těšit ze třetí příčky.

V mužské kategorii se na start postavilo celkem 56 závodníků a nechyběla ani česká trojice. Úvodní kolo se vydařilo zkušenému Jandovi, který po skoku 102,5 m si se umístil na vynikajícím druhém místě. Ostatním reprezentantům skoky na finále bohužel nastačily. Nejblíže měl k postupu Kožíšek za 96 metrů, přesně 2,2 b. ho dělilo od postupové třicítky. Nevedlo se Vančurovi, 89,5 m ho katapultovalo až na čtyřicátou pozici. Vedení se ppo prvním kole ujal Nor Stjernen výkonem 106 metrů.

Janda si pohlídal druhé místo

Ve druhém kole si rodák z Čeladné pohoršil 97,5 m, ale i přesto mu to s přehledm vystačilo na druhé místo a pódiové umístění. Kazil i průběžný lídr Stjernen 93,5m, který se nakonec umístil za Jandou na třetí příčce. Překvapením dne byl Nor Granerud, čtvrtý po prvním kole. Skok 99,5 m ho posunul až na metu nejvyšší.

Koordinátor Jiroutek: ,,Janda jen potvrzuje svoji výkonnnost z tréninku v Klingenthalu a Ještědu. Cílem je zimní sezóna. Nyní je potřeba vzhlížet k prvnímu SP v Klingenthalu. Důležité je být připraven jak fyzicky, tak i mentálně. Kuba je pozitivní a já doufám, že vše mu tak vydrží. Česťa předvedl průměrný skok a na finále mu chybělo jen málo. Tomáš neměl dobré podmínky, ale pro něj je to škola a musí neustále na sobě pracovat."

Výsledky:

1. Granerud 250,8 b., 2. Janda 248,4 b., 3. Stjernen 244,1 b., 4. Tande 241,9 b., 5. Wank 241,7 b. .........32. Kožíšek, 40. Vančura (nepostoupili do druhého kola)

Podrobné výsledky najdete zde:

http://berkutschi.com/de/front/results/11807

 

 MTGenerální partner

Hlavní partner

Partneři