COC Oslo: Janda druhý, životní výsledek pro skokanku Pešatovou

6 min 25 s

Další pódiové příčky si na své konto připisuje český skokan na lyžích Jakub Janda, který skončil druhý v závodu Kontinentálního poháru v Oslu. Vančura s Kožíškem na body nedosáhli. Životního výsledku dosáhla také skokanka Pešatová, jež se umístila na sedmé příčce.

Na závody do Osla vyrazila skokanská reprezentace s koordinátorem Jiroutkem a s reprezentanty Jandou, Kožíškem a Vančurou. V sobotu se dařilo hned na dvou frontách. V dopoledním závodě se velký úspěch podařil jediné české skokance Pešatové, která předvedla letošní maximum v podobě sedmého místa.

Sedmé místo pro skokanku Pešatovou

Po prvním kole za 83 m figurovala sice na jedenáctém místě, ale ve finále předvedla velelet a přidala ke skoku z prvního kola hned deset metrů. 93 metrů ji tak katapultovalo na vynikající sedmou příčku. ,,Trochu se tu mění vítr, první skok jsem pokazila. Ale druhý vyšel skvěle, ani jsem nedoufala v tak pěkný výsledek. Můstek mi sedí. Pokusím se ještě zítra zabodovat," říkala desenská závodnice.

Jak se dalo očekávat, sobotní závod ovládly dvě Norky Maren Lundby a Line Jahr. Zvítězila Lundby s výkonem 86 m a 102 m, kdy celkově získala 224 bodů. Její kolegyně Line Jahr byla po prvním kole se skokem 89 m v čele, ale konečných 96,5 m bohužel na vítězství nestačilo. S celkovým součtem 215,2 b. brala jednatřicetiletá závodnice druhé místo.První stupně vítězů okusila dnes patnáctiletá Němka Agnes Reisch, která díky vyrovnaným výkonům 88 m a 87 m se mohla těšit ze třetí příčky.

V mužské kategorii se na start postavilo celkem 56 závodníků a nechyběla ani česká trojice. Úvodní kolo se vydařilo zkušenému Jandovi, který po skoku 102,5 m si se umístil na vynikajícím druhém místě. Ostatním reprezentantům skoky na finále bohužel nastačily. Nejblíže měl k postupu Kožíšek za 96 metrů, přesně 2,2 b. ho dělilo od postupové třicítky. Nevedlo se Vančurovi, 89,5 m ho katapultovalo až na čtyřicátou pozici. Vedení se ppo prvním kole ujal Nor Stjernen výkonem 106 metrů.

Janda si pohlídal druhé místo

Ve druhém kole si rodák z Čeladné pohoršil 97,5 m, ale i přesto mu to s přehledm vystačilo na druhé místo a pódiové umístění. Kazil i průběžný lídr Stjernen 93,5m, který se nakonec umístil za Jandou na třetí příčce. Překvapením dne byl Nor Granerud, čtvrtý po prvním kole. Skok 99,5 m ho posunul až na metu nejvyšší.

Koordinátor Jiroutek: ,,Janda jen potvrzuje svoji výkonnnost z tréninku v Klingenthalu a Ještědu. Cílem je zimní sezóna. Nyní je potřeba vzhlížet k prvnímu SP v Klingenthalu. Důležité je být připraven jak fyzicky, tak i mentálně. Kuba je pozitivní a já doufám, že vše mu tak vydrží. Česťa předvedl průměrný skok a na finále mu chybělo jen málo. Tomáš neměl dobré podmínky, ale pro něj je to škola a musí neustále na sobě pracovat."

Výsledky:

1. Granerud 250,8 b., 2. Janda 248,4 b., 3. Stjernen 244,1 b., 4. Tande 241,9 b., 5. Wank 241,7 b. .........32. Kožíšek, 40. Vančura (nepostoupili do druhého kola)