×
Co čeká reprezentační výběry v následujících měsících?

Co čeká reprezentační výběry v následujících měsících?

23.05.2020

20.5.2020 proběhlo setkání reprezentačních trenérů a samotných závodníků s vedením Odborného sportovního úseku skoků na lyžích. Kromě krátkého zhodnocení minulé sezony se určil i plán reprezentací na nadcházející měsíce a podniky, na které by se měly mužská a ženská družstva zaměřit.

Úvodní závody letní Grand Prix jsou kvůli probíhající pandemii nemoci COVID-19 zrušeny, na nejvyšší úrovni se tak začne skákat až v polovině srpna. V Česku se ovšem na konec prázdnin čekat nebude, skákat by se mělo začít už v červnu, a to na některém z moravských skokanských můstků. 

Tým mužů ve složení: Roman Koudelka, Viktor Polášek, Filip Sakala, Vojtěch Štursa, Čestmír Kožíšek a František Holík má kromě nadcházejícího mistrovství světa (Oberstdorf) cíl se prosadit i na MS v letech, které s uskuteční ve slovinské Planici. Nicméně myšlenky české reprezentace momentálně směřují do Lomnice nad Popelkou, kde od pondělí 25. května bude probíhat první společné soustředění. 

Ženám se startem letní sezony začíná kvalifikace na nadcházející ZOH v čínském Pekingu. Pokud se některá z Češek na tuto vrcholnou akci probojuje, tak to bude vůbec poprvé v historii, kdy se některá z našich skokanek objeví na olympijských hrách. Důležitá je kvalifikace i z hlediska toho, že se v Číně představí nová disciplína, kterou bude závod smíšených družstev, ve kterém by Česká republika měla ráda své zastoupení a předvedla se v co nejlepším světle. Oficiální sponzor

Partneři