×
Chci předvádět stabilně dobré skoky, doufá mladý reprezentant Holík

Chci předvádět stabilně dobré skoky, doufá mladý reprezentant Holík

28.06.2018

Na loňskou sezonu by čeští skokani na lyžích nejraději zapomněli. Stejně jako jeden z benjamínků reprezentace František Holík, který již nakoukl do Světového poháru v roce 2015. I on se teď připravuje pod novým šéftrenérem reprezentace Davidem Jiroutkem a nový formát tréninků si pochvaluje. „Jsou teď pestřejší a zábavnější,“ vypíchl.

I když je do startu nové zimní sezony ještě poměrně dost času, závody letní Grand Prix či Kontinentálního poháru jsou doslova za dveřmi. Skokani se připravují již od dubna, v neděli se vrátili z týdenního soustředění ve slovinské Planici. Tam zařadili do tréninku i nepříliš tradiční prvky. „Nejprve jsme byli klasicky čtyři dny skákat v Planici, ale poté jsme dva dny odjeli k moři a trénovali tam na vodních lyžích. Bylo to pestré a také se hodně utužila parta,“ zhodnotil Holík. Areál v Planici patří k nejmodernějším na okruhu Světového poháru a nabízí nejen slovinské reprezentaci ideální možnost přípravy. „Je to asi nejlepší areál na světě. Jsou tu můstky různé velikosti, kde skáčou všichni od malých dětí až po reprezentaci. Podmínky pro skákání jsou tu optimální, navíc nás netrápil ani silný vítr a ani nepršelo. Možná na mě bylo až trochu moc horko,“ pochvaloval si.
 
Sám přitom do skokanské přípravy naskočil až 6. června. Nejpozdější start do sezony v kariéře ovšem zapříčinila zkouška dospělosti, u které obstál. „Aktuálně jsem ve stádiu, kdy se mi jeden skok povede a druhý ne. O víkendu nás čekají závody v Rožnově pod Radhoštěm a ve Frenštátě a věřím, že tam předvedu dva stabilní pokusy,“ doplnil skokan, který zároveň doufá, že na závodech, kde bude startovat kompletní osmičlenná reprezentace, skončí v první pětce.
 
Po neúspěších posledních sezon nastaly také výrazné obměny u reprezentačního áčka. Rakouský trenér Richard Schallert ukončil působení u týmu po skončení olympijského cyklu, trenérský post po něm potřetí v kariéře převzal David Jiroutek, který spolupracuje se svým bratrem Jakubem a českým rekordmanem v letech na lyžích Antonínem Hájkem. „Kromě návratu Davida z Ruska se změnilo i celé skokanské vedení. Věřím, že to jsou změny k lepšímu. Tréninky jsou nyní pestřejší a zábavnější. Není to vše jen o posilování, ale během přípravy si jdeme občas i skočit. Soustředíme se přitom hodně na koordinaci a techniku. Kéž by se to projevilo i na můstku v závodech,“ přeje si talentovaný český reprezentant František Holík.


Generální partner

Hlavní partner

Partneři