×
Čeští skokanští a sdruženářští veteráni se na Mistrovství světa v Rasnově neztrácejí a bojují o příčky nejvyšší

Čeští skokanští a sdruženářští veteráni se na Mistrovství světa v Rasnově neztrácejí a bojují o příčky nejvyšší

07.09.2017

Na Mistrovství světa veteránů se do rumunského Rasnova přihlásilo celkem 65 závodníků z devíti světových zemí. Kromě České republiky se o stupně vítězů utkali závodníci ze Slovenska, Německa, Norska, Finska, Švédska, Ruska, Maďarska, Holandska a Ukrajiny. Česká výprava kromě mužských jmen čítala i jednu závodnici, kterou byla Jana Kratochvílová.

Tréninková kola proběhla již v pondělí 4. září, tam si všichni zúčastnění mohli prvně můstek osahat a vyzkoušet.  Českou výpravu bohužel hned v úvodu dění potkal první karambol. Při jednom z tréninků došlo ke zranění Vladimíra Nesvadby, tím byl postaven do role druhého trenéra k Rostislavu Latzkovi. Tato situace nakonec týmu organizačně pomohla, protože se při tréninku skákalo na třech můstcích a ještě ve stejný čas.

O den později se konal zahajovací ceremoniál, kde byli všichni sportovci slavnostně uvedeni.

Ve středu se na můstku blýskl skoky dlouhými 56,5 m Josef Pavlica, kterému za tyto vyrovnané výkony patřilo krásné čtvrté místo. Sedmou příčku nakonec vybojoval Stanislav Tomeš (48 m, 48 m) a devátou pozici bral Zdeněk Drdla (46 m, 48,5 m). Pro medaili si doběhl v odpoledních hodinách lomnický Pavel Bernát.

Ani další den medaile České republice neunikla, postaral se o ni Jan Pavlica, vyrovnané výkony 28,5 m mu zajistily pódiové umístění a bronzovou medaili. Zdeněk Drdla skončil šestý (28,5 m, 26 m) a Petr Matušinský sedmý (27,5 m, 25 m). Jedinou českou skokankou byla Jana Kratochvílová, nebojácná česká závodnice zajistila českému týmu zisk dalšího bronzového skalpu. Potěšující je také pódiové třetí místo Oldřicha Nejedla (28,5 m a 28 m).

Kromě skokanské části se do sdruženářského dění vrhli Pavel Bernát, Josef Hlava a Zdeněk Drdla. Opřeli se do toho na jedničku, vítězství si nenechali vzít Pavel Bernát s Josefem Hlavou, Zdeňkovi Drdlovi patřila třetí příčka.

 

Soutěžní den pokračuje zase v pátek 8. září, na K 90 nastoupí do bojů Pavel Bernát, Josef Hlava, Josef Pavlica, Stanislav Tomeš a v sobotu jsou na programu družstva.

 

Držíme palce a klobouk dolů!

 

Fotogalerie


Generální partner

Hlavní partner

Partneři