Čeští skokani do druhého kola nepostoupili, Freitag uhájil žlutý dres

5 min

Nedělní závod jednotlivců v ruském Nižném Tagilu se stal kořistí německých skokanů a především Andrease Wellingera a Richarda Freitaga, kteří obsadili první dvě příčky. Českým skokanům se sice podařilo ve třech projít kvalifikací, ale do druhého kola se žádný z nich neprobojoval.

Nedělnímu individuálnímu závodu předcházela odpolední kvalifikace, do níž nastoupili čtyři čeští skokané, z nichž se kvalifikovat nepodařilo pouze Tomáši Vančurovi, který obsadil 55. příčku. Do hlavního klání na ruském můstku naopak postoupili Viktor Polášek, Lukáš Hlava a Vojtěch Štursa, jenž se blýskl výtečným 17. místem se skokem dlouhým 123 metrů.

Zopakovat podobný výkon se mu ale v pozdějším závodě nepodařilo a se 117 metry obsadil nakonec 38. místo. Nenavázal tím na své první body v této sezoně, které v Nižném Tagilu vybojoval v sobotu.

Do druhého kola nepostoupili ani zbylí dva Češi. Nejblíže tomu byl Viktor Polášek, jemuž se podařilo v solidních větrných podmínkách skočit 117,5 metru a vybojovat konečné 37. místo, což je jeho nejlepší výsledek v sezoně. Za postupovými příčkami nakonec zaostal o 4,9 bodů. Nejhůře dopadl Lukáš Hlava, který zakončil první kolo na 43. místě.

První kolo se ovšem stalo osudným i mnohým favoritům na přední umístění. Už po úvodním dějství se s můstkem museli rozloučit Michael Hayböck z Rakouska, Slovinec Peter Prevc, či Polák Stefan Hula, který dokonce skočil pouhých 111,5 metru. Hula doplatil na zcela otočený vítr, jenž mu foukl do zad a nedovolil mu předvést alespoň průměrný skok.

Světový pohár poznal ve svém čtvrtém závodě sezony už čtvrtého vítěze, kterým se tentokrát stal Němec Andreas Wellinger. Tomu se podařilo skočit dva vyrovnané skoky (132 a 133,5 metru) a porazit svého krajana Richarda Freitaga, který druhým místem uhájil žlutý dres pro lídra seriálu. Freitag prohrál s Wellingerem o 4,8 bodů a nepomohlo mu nakonec ani vynikajících 138 metrů v druhém kole. Třetí příčku obsadil Rakušan Stefan Kraft. Výborný skok ve druhém kole předvedl také Nor Daniel Andre Tande, jenž si polepšil ze 17. místa na konečnou pátou příčku.

Seriál Světového poháru pokračuje příští týden závody v německém Titisee, kde se kromě jednoho závodu jednotlivců odskáče také již třetí souboj týmů.

Kompletní výsledky nedělního závodu jednotlivců v Nižném Tagilu najdete zde.