Českým reprezentantům se závody v Rasnově podařily, trenér Žídek byl spokojen

7 min 1 s

V rumunském skonanském středisku v Rasnově proběhly v polovině září závody tři závody mužských a ženských kategorií. V nich se českým skokanům a skokankám dařilo na jedničku. Čtrnáctiletá Veronika Jenčová se umístila v Alpen Cupu na pátém místě a ve svém vůbec prvním závodu FIS Cupu obsadila výbornou patnáctou pozici. Mezi muži si v Alpen Cupu vyskákal pódium třetí Radek Selcer a v následujících FIS závodech spolu s ním bodovali i Dušan Doležel a Benedikt Holub.

Mezi ženami se na třech kláních představila mladičká Veronika Jenčová. V Rumunsku na můstku HS71 obsadila v rámci Alpen cupu výborné páté místo, když v prvním kole dala 60 metrů, což byl vůbec čtvrtý nejdelší skok. Ve druhém kole pak půl metru ubrala. O dva dny později, v sobotu 15. září, se Veronika představila na FIS Cupu, ale nevyhovující kombinéza jí do nájezdové stopy můstku HS97 nepustila a byla diskvalifikována. V neděli si vedla již výrazně lépe. Skokem dlouhým 76 metrů si zajistila druhé kolo z vynikající dvanácté pozice. Ve finálovém klání šla na vzdálenost o pět metrů kratší, což stačilo na konečné 15. místo. Nutno podotknout, že před ní skončily závodnice o sdva až sedm let starší.

„Závody v Rasnově hodnotím pozitivně, výborné páté místo v Alpen Cupu vybojovala Veronika Jenčová a v jejím vůbec prvním závodě FIS Cup obsadila slušné 15. místo. Veronika sice nezopakovala skok ze zkušebního kola, kde si v něm skočila dokonce pro sedmé místo, ale i tak jsou její první body ve FIS závodech v kariéře dobré,“ hodnotí počínání mladé reprezentantky trenér Zdeněk Žídek.

Ještě lépe si na Alpen Cupu vedli čeští muži. Radek Selcer se blýskl pozicí na stupních vítězů, když si za Američenem Urlaubem a domácím Pacurarem vyskákal třetí místo. Mezi první jedenáctkou byli hned čtyři Češi – šestý skončil Benedikt Holub, pozici hned pod ním bral Jakub Šikola a výborný český závod uzavřel jedenáctým místem Sebastian Kellermann.

O víkendu pak čeští skokani bodovali ve FIS Cupu. Shodné sedmnácté místo po prvním kole neudrželi Dušan Doležel a Benedikt Holub. První jmenovaný figuroval v konečné listině na 20. místě, jeho kolega pak o pozici níže. Radek Selcer byl na třicáté pozici, když ke druhému skoku nebyl připuštěn. V konkurenci 82 závodníků naopak neprošel do druhého kola pětačtyřicátý Sebastian Kellermann. Den poté dosáhlo na body duo Holub (21. místo) a Doležel (25.), načež Selcer s Kellermannem skončili v prvním kole v šesté desítce pořadí. Obě klání vyhrál Japonec Nikaido, který se tak posunul v průběžném pořadí na druhé místo. Nejlepší z českých skokanů je na 53. místě se ziskem 20 bodů Benedikt Holub.

„V mužské kategorii jsem spokojen hned s trojicí – s Radkem Selcerem, Dušanem Doleželem a Benediktem Holubem – když v početném závodu, který činil přes 80 závodníků, se podařilo všem v jejich prvním závodě FIS Cupu bodovat. Ve druhém už to tolik nevyšlo Radku Selcerovi. Ale i tak si myslím, že poslední závody FIS Cupu v letní sezoně nás posunuly dále a ukázaly nadějný výhled pro sezonu zimní, která je pro nás hlavní,“ sděluje Zdeněk Žídek, reprezentační trenér juniorů ČR skokanů na lyžích.