České skokanky zazářily na polském Lotos Cupu ve Szczyrku

5 min 8 s

Zdá se, že český ženský skok na lyžích by v nové sezoně mohl pomýšlet hodně vysoko. Ukázal to i přípravný závod Lotos Cup, který se konal druhý srpnový víkend v polském Szczyrku. V sobotním prvním závodu obsadila druhé místo Štěpánka Ptáčková, o den později jí se stejnou pozicí napodobila Karolína Indráčková. V obou případech se do první desítky vešlo hned pět českých skokanek!

Sobota patřila u žen pouze jednomu kolu. Vítězný double načala Kinga Rajdová za 95 metrů a 112,5 bodů. Česká reprezentace brala stříbro, když na druhé příčce skončila Štěpánka Ptáčková. Ta za vítěznou Polkou zaostala o 2,5 metrů a 7 bodů.

Ke třetímu místu měla velice blízko Klára Ulrichová za 88,5 metrů. Délkově skočila naprosto stejně jako třetí Kamila Karpielová, ale bodové známky měla o půl bod horší, proto figurovala na čtvrté pozici. Páté místo obsadila Karolína Indráčková. Závěr první desítky, tedy osmé a deváté místo, patřil Veronice Jenčové a Zdence Pešatové. Hana Fadrhonsová byla v jednokolovém závodu klasifikována jako šestnáctá.

V nedělním druhém závodu útočila Karolína Indráčková z třetí pozice po úvodním kole, kterou si vyskákala za 92 metrů. Při finálovém kole předvedla česká reprezentantka druhý nejhodnotnější skok (95 metrů) a posunula se na druhou pozici za opět vítěznou Kingu Rajdovou.

Na čtvrtém místě skončila Klára Ulrichová, která se na „bramborovou“ pozici posunula ze šesté pozice po prvním kole. Naopak Štěpánka Ptáčková si o příčku pohoršila a brala šesté místo. Hned za ní následovaly další dvě české skokanky – Veronika Jenčová a Zdenka Pešatová. Poslední česká reprezentantka – Hana Fadrhonsová, si oproti předešlému dni polepšila na 15. místo.

Česká republika měla zastoupení i v dalších kategoriích. Mezi dorostenci (ročník narození 2003 a 2004) obsadil Pavel Bernát v sobotu patnácté a o den později dvanácté místo. Velice dobré výsledky zaznamenal v kategorii roku narození 2005 a 2006 Lukáš Doležal. V sobotu vyskákal desátou pozici, o den později se výrazně zlepšil – na čtvrté místo, když mu k bronzu chyběly necelé čtyři body. Ondřej Balatka bral ve stejných kláních dvě patnáctá místa, Jan John obsadil pětadvacátou a jednadvacátou pozici. V závodech chlapců s rokem narození 2007 a 2008 byly české barvy také vidět. Jiří Černý skončil na osmém místě a o den později stejný výsledek zopakoval.

Kompletní výsledky ze soboty najdete zde, nedělní závody jsou ve výsledcích na tomto odkazu.