České skokanky opanovaly Alpen Cup v Německu. V neděli triumfovala Ulrichová

České skokanky opanovaly Alpen Cup v Německu. V neděli triumfovala Ulrichová

4 min 3 s

Velmi úspěšný víkend mají za sebou mladé české skokanky, které si připsaly v německém Berchtesgadenu několik vavřínů. Sobotní třetí místo Kláry Ulrichové v neděli Češky ještě vylepšily. Právě Ulrichová druhý ze závodů ovládla a navíc Veronika Jenčová vybojovala druhé místo.


Nedělní závody byly v podání českých talentovaných nadějí parádní a zakončily tím velmi vydařený víkend, během něhož se nejvíc dařilo šestnáctileté Ulrichové.

Ta dokázala už v sobotu vybojovat třetí místo a skončila na bedně. V neděli ji ovšem už nedokázal vůbec nikdo porazit a Češka si po skocích dlouhých 94 a 92 metrů suverénně dokráčela pro premiérové prvenství v kariéře.

„Jsem se svým výsledkem spokojená, vůbec jsem to nečekala. Závod byl velmi kvalitní, skoky také. Nervozita samozřejmě hrála velkou roli, a to hlavně při druhém skoku,“ uvedla Ulrichová, která zářila už loni v kategorii FIS Cupu, v němž urvala třikrát druhé místo a jednou třetí. Vítězství, ať už v jakékoliv kategorii, si připsala poprvé.

Na úspěchy Ulrichové navázala stejně stará Jenčová. Po sobotním čtvrtém místě se v neděli zařadila v pořadí za svou reprezentační kolegyni a připsala si krásné druhé místo po skocích dlouhých 88,5 a 88 metrů.

„Jsem taky velice spokojená, je to moje první kariérní pódium v rámci Alpen Cupu. Skoky mohly být lepší, ale pořád si myslím, že byly docela kvalitní,“ zhodnotila své vystoupení Jenčová.

V Berchtesgadenu skákaly i další české reprezentantky. Teprve čtrnáctiletá Anežka Indráčková si v sobotu zapsala 24. místo a v neděli se posunula na 18. příčku. Tereza Koldovská se umístila na 30. a 31. místě a Jolana Hradilová, jež skákala jen v sobotu, obsadila 32. místo.

Příští týden vyrazí mladé skokanky na soustředění v Oberstdorfu, po kterém je na programu mistrovství republiky ve Frenštátě pod Radhoštěm.