×
České naděje budoucnosti se chystají na prestižní závody žáků, nechybí vítězové Beskydského turné

České naděje budoucnosti se chystají na prestižní závody žáků, nechybí vítězové Beskydského turné

28.06.2018

Proběhlé Beskydské turné odhalilo poslední otazníky ohledně nominace nejlepších českých žáků, kteří vyrazí na prestižní závody FIS. V rámci žákovských mezinárodních závodů se na letních můstcích v Ruhpoldingu a Hinterzartenu představí celkem 13 mladých talentů.

Mezinárodní letní sezonu žáků v rámci FIS zahájí čeští mladíci v německém Ruhpoldingu, kde se představí v termínu od 20. do 22. července celkem osm závodníků. Neoficiální mistrovství žáků s názvem Schüller Sommer Grand Prix je velmi prestižní akcí a čeští skokani mají na co navazovat. V roce 2016 skončil Petr Vaverka na druhém místě.

V Ruhpoldingu budou Češi závodit ve dvou kategoriích. V ročníku 2006 se představí vítěz Beskydského turné Daniel Škarka, Dominik Bláha, Ondřej Balatka a Anežka Indráčková. Mezi ročníky 2007 a 2008 budou závodit vítěz své kategorie na Beskydském turné Jiří Černý, vítězka závodů žaček mezi 11 a 12 lety Daniela Peštová, a talentovaní Šusta s Hrdinou. České žáky doprovodí do Ruhpoldingu trenérské trio Portyk, Zemanová a Pavlica.

Pod vedením trenérů Portyka a Marka se vydá sedmička skokanů také do Hinterzartenu, kde se bude závodit 26. července v rámci FIS Youth Cupu. Nominaci na chlapecký závod obdrželi Škarka, Filip Křenek, Jiří Konvalinka a David Rýgl. Mezi dívkami se představí Indráčková, Veronika Jenčová a Klára Ulrichová.Oficiální sponzor

Partneři