×
Česká reprezentace již netrpělivě vyhlíží start letní Grand Prix, tentokrát však bez domácího závodu

Česká reprezentace již netrpělivě vyhlíží start letní Grand Prix, tentokrát však bez domácího závodu

10.07.2018

Zbývá něco málo přes deset dní do začátku letní série závodů, kterých se tradičně účastní kvalitní skokani z celého světa. Tento ročník se neobešel bez řady změn, jež ale zrovna českého fanouška příliš nepotěší.

Stejně jako minulý rok bude hostit první akci 20. července polská Visla. Ani v pořadí druhá zastávka se nemění, a tak se budeme moct těšit na závody vedle malebné krajiny poblíž německého městečka Hinterzanten. První změnou v programu je to, že se na začátek srpna vložila do kalendáře akce ve švýcarském Einsiedelnu, který se nachází zhruba hodinu cesty od Curychu.

Do konce školních prázdnin se ještě dočkáme dvou závodů v místech, které jsou každému fanouškovi skoků na lyžích jistě velmi dobře známá. Jak Courchevel ve Francii, tak Hakuba v Japonsku, patří mezi jedny z prvních adres, na kterých se v historii letní Grand Prix konala. Nutno dodat, že právě v prvně zmíněném městě bude obhajovat bronzovou medaili z loňského léta Roman Koudelka.

Následně se skokani představí 9. zaří v ruském městě Čajkovskij, které dostalo své jméno podle světoznámého skladatele Petra Iljiče Čajkovského. Od tohoto závodu se očekávají kvalitní výkony hlavně domácích závodníků, kteří zde nejednou dokázali překvapit. Na konci astronomického léta česká výprava poletí do rumunského Brašnova, kde se Grand Prix bude konat vůbec poprvé.

Poté se měl organizace závodu zhostit Liberec, bohužel nakonec z tohoto plánu sešlo. Ve středu Evropy však zůstaneme, zavítáme totiž do rakouského Hinzenbachu. 3. října završí skokani Grand Prix v německém Klingenthalu, jenž je díky své poloze naprostý ráj pro české příznivce, obzvlášť pro ty ze západu, kteří to mají opravdu co by kamenem dohodil. 

Termíny letní Grand Prix
20.-22.7. Wisla, Polsko
27.-28.7. Hinterzarten, Německo
3.-4.8. Einsiedeln, Švýcarsko
9.-11.8. Courchevel, Francie
23.-25.8. Hakuba, Japonsko
7.-9.9. Čajkovskij, Rusko
21.-23.9. Brašnov, Rumunsko
29.-30.9. Hinzenbach, Rakousko
2.-3.10. Klingenthal, NěmeckoGenerální partner

Hlavní partner

Partneři