Češi zahájili letní sezonu osmým místem v závodě družstev

2 min 55 s

Sobota patřila v polské Wisle, kde odstartovala letošní sezona letní Grand Prix, týmovému závodu na velkém můstku. Závodu se zúčastnil také český výběr, kterému se podařilo proniknout do druhého kola a obsadit konečnou osmou příčku. Závod družstev vyhráli domácí Poláci před Německem a třetím Polskem.

Češi nastoupili k týmovému klání ve Wisle ve složení Vojtěch Štursa, Čestmír Kožíšek, Lukáš Hlava a Roman Koudelka. Českým skokanům se během poslední zimní sezony hned několikrát stalo, že nepostoupili ani do druhého kola, ale nový ročník Grand Prix zahájili úspěšně, když předčili v prvním kole Finsko a nakonec vybojovali osmou příčku.

Nejvíce se na můstku dařilo Romanu Koudelkovi. Tomu se nepodařilo sice úplně ustát první skok, který měřil výborných 128 metrů, ale kvůli špatnému doskoku a odjezdu mu byly započítány výrazné bodové srážky. Ve druhém kole pak skočil opět velmi slušných 123,5 metrů.

První kolo se naopak vůbec nevydařilo Lukáši Hlavovi, který skočil pouze 106,5 metrů. V kole druhém se však zlepšil na 118 metrů. Štursa zaznamenal 112 a 105,5 metrů, zatímco Kožíšek skončil v obou kolech 113,5 metrů.

Závod vyhrálo domácí Polsko, jež nastoupilo ve složení Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch a Piotr Zyla. Druhé skončilo Německo a třetí Norsko. Kompletní výsledky naleznete zde.